ASUS GeForce RTX 2070 Super Dual Alınır mı?

Zdravic

Centipat
Herkese selamlar. Uzun zamandır kendime bir sistem toplama hakkında düşüncelere sahibim. Yaklaşık olarak 11.000 TL'lik bir bütçem var ve bu bütçeye en uygun kartın bu olduğuna kanaat getirdim tabii RX 5700XT den sonra en uygunu bu fakat bu iki kart arasında geçen Benchmark'ları uzun uzun inceledim ve RTX 2070 Super'in daha güçlü olduğunu fark ettim. Halihazırda RX 5700XT'nin yeni modelleri Türkiye pazarında satışa sunulmadı geçenlerde sinerji de gördüm 3400 TL civarı idi fakat stokları tükenmiş. Bu nokta da RX 5700 XT'nin fiyatına ortalama olarak 3400 TL demek mantıklı olacaktır. Tabii diğer modelleri görmeden bunu demek yanlış da olabilir. Ben sadece fikir yürütüyorum. RTX 2070 Super'in bu modeli ise vergiler dahil 3790 TL yani aralarında düz hesap 400 TL fark var bile desek çoğu oyunda en az 7-8 kimi oyunlarda neredeyse 15-20 FPS farkını göz önünde bulunduracak olursak bence 400 TL'ye paşa paşa değer. Son olarak söyleyeceğim şey 11.000 TL'ye toplayacağım sistemimin içinde bu ekran kartına yer vermek istiyorum ne kadar mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX5700XT RTX2070'in rakibidir. 2070 üstüne %10 performans eklenerek çıkarılan 2070Super'in değil.
Bunu zaten biliyorum. İstediğim yanıt bu değildi.
Son olarak. Piyasada bulunan kartları göz önünde bulunduracak olursak 2070 Super ile kıyaslanabilecek en iyi kartın RX 5700 XT olduğu açık ve net orta da :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı