ASUS DUAL RTX 2070 alınır mı?

Ben mardin de yaşıyorum. Yazın 40 45 dereceler bize normal sıcaklık gibi geliyor. 6 yıldır laptop kullanıyorum yazın boşta 60 65 derece olduğunu gördüm işlemci ve ekran kartının. Onun için biraz kuşkuluyum ekran kartı almakta.

İstersen miamide yaşa zaten tehdit oluşturacak bir sıcaklığa çıkarsa fanlar ona göre ayarlanıyor otomatik. Ayriyeten 3 fanlı modellerinden birini tercih edersen 70 dahi zor görürsün internette üç fanlı modellerin 61-65 maksimum gördüğü söyleniyor.

Isının AMD veya NVIDIA ile alakası yok.Aldığın model ve hava akışı önemli olan.Örneğin RX 570 Nitro+ hiç ısınmaz ve fan sesi çıkarmazken RX 570 Armor hem ısınıyor hem de çok ses çıkarıyor.

Driver sorununa ne yapcaz peki :)

Belli ki fanboysun. Driver sorunu oldu geçti üstünden 1 yıl geçti adama neden fazladan para verdirip RTX aldırmaya çalışıyorsun bana hangi veride hangi kağıt üstünde AMD'nin çok ısındığını ve şu an daha sürücü sorunlarının devam ettiğini gösterebilirsin. Hangi resmi veya kullanıcı verisine dayanabilirsin. Arkadaşım 4 aydır kullanıyor. Ben de indirimde gördüğüm yerde alacağım. İnsanları yanlış yönlendireceksen bu forumu lütfen kullanmayın. RTX takıntısı olmayan birinin 5700XT'yi tercih etmemesini sağlayacak herhangi bir en ufak etken yoktur. MSI ya da 3 fanlılardan birini alırsa 2070'den daha soğuk çalışacaktır. Ayriyeten 50 derecede inanılmaz kaliteli bir sıvı soğutmanız yoksa hiçbir ekran kartını o sıcaklığa indiremezsiniz. İyi sosyaller.

Belli ki fanboysun. Driver sorunu oldu geçti üstünden 1 yıl geçti adama neden fazladan para verdirip RTX aldırmaya çalışıyorsun bana hangi veride hangi kağıt üstünde AMD'nin çok ısındığını ve şu an daha sürücü sorunlarının devam ettiğini gösterebilirsin. Hangi resmi veya kullanıcı verisine dayanabilirsin. Arkadaşım 4 aydır kullanıyor. Ben de indirimde gördüğüm yerde alacağım. İnsanları yanlış yönlendireceksen bu forumu lütfen kullanmayın. RTX takıntısı olmayan birinin 5700XT'yi tercih etmemesini sağlayacak herhangi bir en ufak etken yoktur. MSI ya da 3 fanlılardan birini alırsa 2070'den daha soğuk çalışacaktır. Ayriyeten 50 derecede inanılmaz kaliteli bir sıvı soğutmanız yoksa hiçbir ekran kartını o sıcaklığa indiremezsiniz. İyi sosyaller.

Dostum bizim evimizde 3 tane PC var. GTX 1050 Ti, RTX 2060 ve RX 5700 XT ayrıca daha bu hafta 4 kişi AMD güncellemesinden sonra FPS'de düşüklük olduğu için şikayet etti. Eğer berbat bir optimizasyon ve yüksek bir ısı istersen alabilirsiniz. Zararlı çıkan ben olmam 500TL verir daha uzun ömürlü bir ekran kartı alırım. Şüphesiz bunu da herkes bilir AMD uzun ömürlü bir ekran kartı değildir. Fazla da valf tüketir. Her şey FPS'ye bağlı değil dostum yani :) ekran kartının sıcaklığı Driver uyumu optimizasyonu çok önemli. AMD bize çok kötü bir optimizasyon veriyor. Örneğin biz B1 oynuyorduk yeni güncelleme geldikten sonra AMD'liler çok sıkıntı yedi. 1 yıl oldu dediğin 2 ay önce oldu geçen haftada fix yedi. Muhtemelen yine olacak yine fix yiyecek :) Bu bir AMD döngüsü güncelleme gelir optimizasyon sıkıntısı olur 2 ay sonra fixlenir.

5700XT ile RTX2070 ikisininde iki fanlı modelleri yakın sıcaklıkta çalışır.

Ben pek emin değilim karşılaştırmalara bakabilirsin biri 50-65 derece diğeri 70-78 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bizim evimizde 3 tane pc var gtx 1050 ti rtx 2060 ve rx5700xt ayrıca daha bu hafta 4 kişi amd güncellemesinden sonra fps de düşünlük olduğu için şikayet etti eğer berbat bir optimizasyon ve yüksek bir ısı istersen alabilirsiniz zararlı çıkan ben olmam 500tl verir daha uzun ömürlü bir ekran kartı alırım şüphesiz bunuda herkes bilir amd uzun ömürlü bir ekran kartı değildir fazlada valf tüketir her şey fps ye bağlı deil dostum yani :) ekran kartının sıcaklığı driver uyumu optimizasyonu çok önemli amd bize çok kötü bir optimizasyon veriyor örneğin biz b1 oynuyorduk yeni güncelleme geldikten sonra amdliler çok sıkıntı yedi 1 yıl oldu dediğin 2 ay önce oldu geçen haftada fix yedi muhtemelen yine olucak yine fix yicek :) bu bir amd döngüsü güncelleme gelir optimizasyon sıkıntısı olur 2 ay sonra fixlenir

Ben pek emin değilim karşılaştırmalara bakabilirsin biri 50-65 derece diğeri 70-78 derece

Ben pek emin değilim karşılaştırmalara bakabilirsin biri 50-65 derece diğeri 70-78 derece

Tamam kardeşim sana cevap vermicem.

Tamam kardeşim sana cevap vermeceğim.

İstedigini yap insanları zararlı çıkarıyorsun. 500 TL daha verip NVIDIA'mı anlayacan diye. Ben AMD'nin genel sıkıntılarını söyledim. Evimizde 3 tane sistem bulunmakta. 2 NVIDIA 1 AMD ve her ay optimizasyon sıkıntısı yaşıyor AMD. Forumlarındaki insanlar (reddit de var) bunu LOL gibi sürekli yama alan bir oyunda düşünün her ay neredeyse güncelleme alıyor. Böyle giderse her ay fazladan FPS kaybı. Bu forumlarda gezinip insanlara yanlış bilgi vermen iyi değil. Tamamen emin olduğun konulara yanıt verirsen daha iyi olur.

Belli ki sen fanboysun. AMD ekran kartı kullanıyorum ben de lakin eski 9800GT bile bu kadar driver sorunu yaşatmamıştı. Sorunlar hala devam ediyor. NVIDIA almanız tercihimdir.

İstedigini yap insanları zararlı çıkarıyorsun. 500 TL daha verip NVIDIA'mı anlayacan diye. Ben AMD'nin genel sıkıntılarını söyledim. Evimizde 3 tane sistem bulunmakta. 2 NVIDIA 1 AMD ve her ay optimizasyon sıkıntısı yaşıyor AMD. Forumlarındaki insanlar (reddit de var) bunu LOL gibi sürekli yama alan bir oyunda düşünün her ay neredeyse güncelleme alıyor. Böyle giderse her ay fazladan FPS kaybı. Bu forumlarda gezinip insanlara yanlış bilgi vermen iyi değil. Tamamen emin olduğun konulara yanıt verirsen daha iyi olur.

Kardeşim şu an en az bu ekran kartını kullanan 7-8 tane yakın arkadaşım var. Ben kafamda aylardır RTX 2070 almayı planlıyordum. Emin ol senden çok daha fazla araştırmışımdır. Şu anda RX 5700 XT'de zerre sıkıntı yok. Sizde sıkıntı varsa gidin garantiye veriniz efendim. Ayriyeten teknoloji şans işidir. Forumda hem AMD hem NVIDIA markalarında bir sürü konu vardır sorunlarla ilgili. Kendim kullanıp iki kartı da gözlemledim emin ol RTX alınacak olsaydı alırdım güzel kardeşim sevgili kardeşim benim. Tabi ki bütçesi varsa gitsin 2070 alsın. Benim de bütçem olsa düşünmem 2070 Super alırım. RTX her zaman avantaj sağlar fakat Türkiye'de yaşıyorsun güzel kardeşim bilmem anlatabildim mi? Şu anda senin dediğin gibi RX5700 XT'ler sorunlu, almayın, kullanmayın dersen bilgi kirliliğini ben değil sen yapmış olursun. İstersen 2080 Ti al. Tamamıyla şans. Umarım anlamışsındır.

Yeni konular

Geri
Yukarı