ASUS DUAL RTX 2070 alınır mı?

1080 p derken tam anlamayamadım ama sadece fps icin bir ekran karti alinmamali bu yüzden nvidiayı öneriyorum işlemcide oyun içinde amd olmalı şahsen çekirdek sayısı daha fazla

Siz gidip 1080p'de RTX 2080 kart kullanırsanız karttan tam verim alamazsınız. Çözünürlük arttırmanız gerekir. Üyenin çözünürlük durumunu bilmiyorum. RTX 2070'de 1080p için aşırıya kaçacaktır. RX 5600 XT-RX 5700-RTX 2060-RTX 2060 Super ile de güzel performans alınır. Kalan miktar ile başka bir ihtiyaç karşılanır. He tabi ileriye dönük bir düşünce varsa o başka.

Dostum bizim evimizde 3 tane PC var. GTX 1050 Ti, RTX 2060 ve RX 5700 XT ayrıca daha bu hafta 4 kişi AMD güncellemesinden sonra FPS'de düşüklük olduğu için şikayet etti. Eğer berbat bir optimizasyon ve yüksek bir ısı istersen alabilirsiniz. Zararlı çıkan ben olmam 500TL verir daha uzun ömürlü bir ekran kartı alırım. Şüphesiz bunu da herkes bilir AMD uzun ömürlü bir ekran kartı değildir. Fazla da valf tüketir. Her şey FPS'ye bağlı değil dostum yani :) ekran kartının sıcaklığı Driver uyumu optimizasyonu çok önemli. AMD bize çok kötü bir optimizasyon veriyor. Örneğin biz B1 oynuyorduk yeni güncelleme geldikten sonra AMD'liler çok sıkıntı yedi. 1 yıl oldu dediğin 2 ay önce oldu geçen haftada fix yedi. Muhtemelen yine olacak yine fix yiyecek :) bu bir AMD döngüsü güncelleme gelir optimizasyon sıkıntısı olur 2 ay sonra fixlenir.

Ben pek emin değilim karşılaştırmalara bakabilirsin biri 50-65 derece diğeri 70-78 derece.

Bu konuda size katılmıyorum. Evet ezelden beri AMD tarafında yazılım NVIDIA tarafına göre çok geride fakat günümüzde bu ara büyük farkla kapanmış durumda. Hala sorunlar mevcut olduğunu duyuyoruz ama çözülemeyecek sorunlar olduğunu düşünmüyorum. Tercih olarak benim kendi düşünceme göre 2 büyük fark var arada. Bunlar NVIDIA tarafında RTX teknolojisi ve AMD tarafındaki 7nm üretim teknolojisi. Kaldı ki RTX ile oyun motorları arasında çok büyük optimizasyon sorunları mevcut oyun neredeyse akıcılığını kaybediyor. Ama bu sorunda ilerleyen dönemlerde tamamen ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Demem o ki tercihler arasında ki en önemli fark yeni mimari seçimi mi? Yoksa RTX teknolojisi mi? Olmalıdır.

Bu konuda size katılmıyorum. Evet ezelden beri AMD tarafında yazılım NVIDIA tarafına göre çok geride fakat günümüzde bu ara büyük farkla kapanmış durumda. Hala sorunlar mevcut olduğunu duyuyoruz ama çözülemeyecek sorunlar olduğunu düşünmüyorum. Tercih olarak benim kendi düşünceme göre 2 büyük fark var arada. Bunlar NVIDIA tarafında RTX teknolojisi ve AMD tarafındaki 7nm üretim teknolojisi. Kaldı ki RTX ile oyun motorları arasında çok büyük optimizasyon sorunları mevcut oyun neredeyse akıcılığını kaybediyor. Ama bu sorunda ilerleyen dönemlerde tamamen ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Demem o ki tercihler arasında ki en önemli fark yeni mimari seçimi mi? Yoksa RTX teknolojisi mi? Olmalıdır.
Bilmediğimden soruyorum AMD’nin 7nm olması ona ne katıyor ki? 5700XT 225W TDP’ye sahipken 2070 175W TDP’ye sahip. Nm küçüldükçe TDP azalmıyor muydu?

Bilmediğimden soruyorum AMD’nin 7nm olması ona ne katıyor ki? 5700XT 225W TDP’ye sahipken 2070 175W TDP’ye sahip. nm küçüldükçe TDP azalmıyor muydu?

O konuda benim de pek bir bilgim yok. Normalde dediğiniz gibi olur. Bu kartın bu güçte olması beni korkutmuyor değil. Sanki rakibi 2070 değil de 2080 miş gibi bir duruşu var. İlerde bomba bir yazılımla 2070'e duman attırabilir şayet bu potansiyeli var gibi duruyor. (Tamamen kendi görüşümdür)

Bu arada, diğer sistem özelliklerinizi bilmiyorum. Eğer 1080p için düşünüyorsanız bu paraları vermeye de pek gerek olmayacaktır.
Call of duty warzone gibi oyunlar oynayacağım. RTX 2070 warzoneda 150fps veriyor gayet yeterli bence.
Konuyu açan arkadaş 2070S modelinden bahsediyor olabilir İncehesap Gaming Gecesi'nde indirimde.Konuyu açan arkadaş 2070 yazarak belki Super modelinin çok farklı olmadığını düşünmüş olabilir inşallah öyle olmamıştır. :D
Normal RTX 2070den bahsediyorum.Ama krşke 2070 superde alabilsem :D
Siz gidip 1080p'de RTX 2080 kart kullanırsanız karttan tam verim alamazsınız. Çözünürlük arttırmanız gerekir. Üyenin çözünürlük durumunu bilmiyorum. RTX 2070'de 1080p için aşırıya kaçacaktır. RX 5600 XT-RX 5700-RTX 2060-RTX 2060 Super ile de güzel performans alınır. Kalan miktar ile başka bir ihtiyaç karşılanır. He tabi ileriye dönük bir düşünce varsa o başka.
Kartı en az 5 6 sene kullanmam lazım onun için daha ileriye dönük bir yatırım yapmayı düşünüyorum.Ayrıca DLSS teknolojisinin ilerde çok yaygınlaşacağını düşündüğüm için Nvidia ekran kartlarına daha sıcak bakıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı