ASUS DUAL RTX 2070 alınır mı?

Kardeşim şu an en az bu ekran kartını kullanan 7-8 tane yakın arkadaşım var. Ben kafamda aylardır RTX 2070 almayı planlıyordum. Emin ol senden çok daha fazla araştırmışımdır. Şu anda RX 5700 XT'de zerre sıkıntı yok. Sizde sıkıntı varsa gidin garantiye veriniz efendim. Ayriyeten teknoloji şans işidir. Forumda hem AMD hem NVIDIA markalarında bir sürü konu vardır sorunlarla ilgili. Kendim kullanıp iki kartı da gözlemledim emin ol RTX alınacak olsaydı alırdım güzel kardeşim sevgili kardeşim benim. Tabi ki bütçesi varsa gitsin 2070 alsın. Benim de bütçem olsa düşünmem 2070 Super alırım. RTX her zaman avantaj sağlar fakat Türkiye'de yaşıyorsun güzel kardeşim bilmem anlatabildim mi? Şu anda senin dediğin gibi RX5700 XT'ler sorunlu, almayın, kullanmayın dersen bilgi kirliliğini ben değil sen yapmış olursun. İstersen 2080 Ti al. Tamamıyla şans. Umarım anlamışsındır.
Dostum bu senin kararındır bu konu messimi ronaldomu / pubgmi fortnitemı gibi bir şey herkes hangi ekran kartıyla rahat ediyorsa onu almalı ama amd emin olun daha fazla bütçe yiyor illahaki sizdede fan hızından dolayı aşırı tozlanma olacaktır ve bir daha söliyim amd uzun ömürlü bir ekran kartı değildir şüphesiz ben işlemcilerini daha başarılı buluyorum oyunlarda ciddi fps ler veriyor ama ekran kartı öyle deil işte bu senin kararın dostum bir sey diyemem nasılsa kimisi kırmızı 'yı kimisi maviyi daha fazla seviyorsa buda öyle bir şey herkes aynı fikirde olmayabilir bu bir gerçektir sen amd yi seversin o nvidiayı ama bütçeniz yoksa amd deil nvidia alın ileride o fanlar sizi çok uğraştıracak çünkü :D tozlanmadan 70-75c ise tozlandıktan sonrasını siz düşünün

Dostum bu senin kararındır bu konu messimi ronaldomu / pubgmi fortnitemı gibi bir şey herkes hangi ekran kartıyla rahat ediyorsa onu almalı ama AMD emin olun daha fazla bütçe yiyor illahaki sizde de fan hızından dolayı aşırı tozlanma olacaktır ve bir daha söliyim AMD uzun ömürlü bir ekran kartı değildir şüphesiz ben işlemcilerini daha başarılı buluyorum oyunlarda ciddi FPS'ler veriyor ama ekran kartı öyle değil işte bu senin kararın dostum bir sey diyemem nasılsa kimisi kırmızı'yı kimisi maviyi daha fazla seviyorsa bu da öyle bir şey herkes aynı fikirde olmayabilir bu bir gerçektir sen AMD'yi seversin o NVIDIA'yı ama bütçeniz yoksa AMD değil NVIDIA alın ileride o fanlar sizi çok uğraştıracak çünkü :D tozlanmadan 70-75C ise tozlandıktan sonrasını siz düşünün.

Saygıda kusur ettiysem affola. Dediğiniz gibi zevkler ve renkler tartışılmaz. Çevremde kullanan çok insan var ve sorun yaşamadıklarını görünce benim fikrim değişti zaten. Yoksa ilk çıktığı dönemde zaten ben de biliyordum sorunlarını. Fan konusunda evet soğutma bakımından NVIDIA her zaman daha iyi ama AMD'de bu durumu aşıyor gibi şu an. Uzun ömürlü demişsiniz onda da haklısınız ama oyun sektörü öyle bir gelişiyor ki zaten artık bir ekran kartını(eğer 2080 Ti veya muadili değilse) 7-8 yıl kullanıp sonrasında hala Ultra ayaları görmek çok zor. E benim eski tarihi eserim ATI Radeon HD 3600 bile beni 10 yıl götürdüyse bozulmadan sorun yok bence. Sadece firmalar artık bildiğiniz bozuk ürün satıyorlar. Bayağı bozuk ürün yani donanımsal olarak bu da şans işi. Şahnsen bugün İncehesap indirimlerinde 2070 Super var fiyatına göre ben de onu alacağım mesela. Bahsettiğim şey sadece fiyat. Yoksa şu an ekran kartında NVIDIA tabii ki daha ileride. Bu arada her ülkede NVIDIA pahalı ama bizim ülkemizde çok fark var maalesef. İyi sosyaller.

Konuyu açan arkadaş 2070S modelinden bahsediyor olabilir İncehesap Gaming Gecesi'nde indirimde.Konuyu açan arkadaş 2070 yazarak belki Super modelinin çok farklı olmadığını düşünmüş olabilir inşallah öyle olmamıştır. :D

Saygıda kusur ettiysem affola. Dediğiniz gibi zevkler ve renkler tartışılmaz. Çevremde kullanan çok insan var ve sorun yaşamadıklarını görünce benim fikrim değişti zaten. Yoksa ilk çıktığı dönemde zaten ben de biliyordum sorunlarını. Fan konusunda evet soğutma bakımından NVIDIA her zaman daha iyi ama AMD'de bu durumu aşıyor gibi şu an. Uzun ömürlü demişsiniz onda da haklısınız ama oyun sektörü öyle bir gelişiyor ki zaten artık bir ekran kartını(eğer 2080 Ti veya muadili değilse) 7-8 yıl kullanıp sonrasında hala Ultra ayaları görmek çok zor. E benim eski tarihi eserim ATI Radeon HD 3600 bile beni 10 yıl götürdüyse bozulmadan sorun yok bence. Sadece firmalar artık bildiğiniz bozuk ürün satıyorlar. Bayağı bozuk ürün yani donanımsal olarak bu da şans işi. Şahnsen bugün İncehesap indirimlerinde 2070 Super var fiyatına göre ben de onu alacağım mesela. Bahsettiğim şey sadece fiyat. Yoksa şu an ekran kartında NVIDIA tabii ki daha ileride. Bu arada her ülkede NVIDIA pahalı ama bizim ülkemizde çok fark var maalesef. İyi sosyaller.
Dostum dediğin çok doğru amd gerçekten gelişiyor
Yakında yeni bir panel çıkaracaklarmış ayrıca driver sorunlarına çözüm bulduk diyorlar ısınma sorunu için ise yeni çıkaracakları modelde fanları daha iyi ve tozlanmaz(az tozlanan) maddeler ile yapacaklarını söylediler ray tracing hakkında bir bilgim yok ama onuda yapacaklarına eminim zaten nvidiayı ray tracing için alan olduğunu pek sanmıyorum yani bunlar geldikten sonra nvidia ile kıyas kıyasa bir mücadele izleyebiliriz

Dostum dediğin çok doğru AMD gerçekten gelişiyor.
Yakında yeni bir panel çıkaracaklarmış ayrıca Driver sorunlarına çözüm bulduk diyorlar ısınma sorunu için ise yeni çıkaracakları modelde fanları daha iyi ve tozlanmaz(az tozlanan) maddeler ile yapacaklarını söylediler Ray Tracing hakkında bir bilgim yok ama onu da yapacaklarına eminim zaten NVIDIA'yı Ray Tracing için alan olduğunu pek sanmıyorum yani bunlar geldikten sonra NVIDIA ile kıyas kıyasa bir mücadele izleyebiliriz.

Senin benim faydama olur. Rekabet demek indirim demek az para demek no money demek.

Senin benim faydama olur. Rekabet demek indirim demek az para demek no money demek.
Doğru zamanı gelince amd nvidiayı geçecek ama şuan değil.Dedigin gibi rekabet olunca indirim veya kampanyada olur.Bu sorunlar çözülünce amd nvidiayı geçebilir ama nvidianında ne yenilikler yapacağını henüz bilmiyoruz :D bakacaz iki markada yılan gibi çakal ama amd nin işlemcileri bana daha iyi geliyor hem cpu kullanımı daha az (oyunlarda) ben sadece oyun için kullanıyorum amdli pc mi rtx 2060 la iyi gidiyor şahsi düşüncem sadece oyun içinde amd ryzen alın ama render işlerine fln girecekseniz intel daha iyi aksi takdirde ryzen ile render yaparsanız sıcaklıgınız fırlıcaktır :D. Sadece oyun ise ryzen işlemci alın render fln işleri varsa intel alın bunu bi not ediyim dedim amd kötü bir marka değil ^_^ aksine çok iyi bir marka.

RX 5700 XT almayı düşündüm fakat kullandığı elektrik fazla ve sıcaklık değerleri çok yüksek. Onun için Amd ekran kartı almayı düşünmüyorum.

Videolarda baktığım zaman bazı videolarda sıcaklıkları 70 derecelere kadar çıkıyor. Ondan biraz içime sinmedi.

Bu arada, diğer sistem özelliklerinizi bilmiyorum. Eğer 1080p için düşünüyorsanız bu paraları vermeye de pek gerek olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı