Asus GL502ve-DM032 ısınma ve kapanma sorunu

Furrkancan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben yaklaşık 1 yıl önce bu laptopu satın aldım ve birkaç gözlemimi paylaşmak ve destek almak istedim. Öncelikle ben aldığımda fiyatı 3.200'dü ve tam F/P bilgisayarıydı. En başlarda pek sıkıntı yoktu ve çok da yüklenmiyordum. Ne zaman oyun yükleyip oynamaya başladım o zaman problemler cıkmaya başladı. Örneğin çok ısınıyor ve çok kapanıyor. Kendi kendine o kadar çok kapandı ki bu yıl içerisinde sayamam ayrıca alt+tab yapıyorum pat kasmalar donmalar kapanmalar. Bir soğutucu alsam işe yarar mı ya da vakumlu soğutucular işe yarar mı? Virüsten şüpheleniyorum ayrıca onun için de bi format atıcam en yakın zamanda. Bu bilgisayarı kullanıp da yaşadığı problemleri aktarabilecek ve ayrıca max 200 (200'ün altı olursa çok iyi olur) TL limitim var ona göre bir soğutucu önerirseniz eğer gerekliyse şimdiden teşekkürler. Bakım yapmadıgım ıcın cok ısınıyodur diye düşünecek olan arkadaşlara ilk aldıgım zamanlar da kapanıyordu PC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bilgisayarınıza hiç masraf yapmadan, format atıp deneyin. Daha sonra aynı sorunları görürseniz yine masrafa gerek kalmadan bilgisayarınızı teknik servise gönderin. Isınma ve kapanma problemleri garanti kapsamında inceleniyor.
Eğer bu şekilde çözüm bulamazsanız da yapacaklarınız:
1- Sökme takma yapamaz iseniz bir bilgisayar teknik servisine götürüp termal macunlarını yeniletin. Rafta yattığı sürede termal macunu kurumuş olabilir.
2- Garanti kontrolünde fanı bozuk da çıkabilir, kontrol ettirmekte fayda var.
3- Yukarıdakiler çözüm olmaz ise basit bir laptop soğutucu alabilirsiniz. Vakum gibi çözümler sisteme zarar verebilir. Girmeyin o işlere.
4- Bunlara rağmen çözülmez ise hatalı üretim (ısınma problemi) şikayetiyle tüketici hakem heyetine başvurup ürün iadesi/değişimi isteyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı