Asus GL553VE Oyunlarda Düşük FPS

Z7R21

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2 gün önce Vatan Bilgisayar'dan KDV indiriminden yararlanarak Asus giriş seviyesi bir gaming laptop aldım. Ürün özellikleri şu şekilde:
-i7 7700 HQ işlemci
-16 GB 2400 MHz RAM
-4GB GTX 1050 TI ekran kartı
-1 TB HDD
-128 GB SSD
Bu özelliğe sahip olan diğer bilgisayarların (Lenovo Y520, Monster, Dell 7577) oyun testlerine bakarken genelde 60 FPS'den düşmeyen hatta CSGO'da 100 küsür FPS aldıklarını bile gördüm. Ama aynı özelliğe sahip hatta fiyatı daha fazla olan bilgisayarımda FPS hep 30 olarak duruyor. Acaba yapılması gereken bir ayar mı var veyahutta benim bilmediğim başka bir şey ? Size zahmet FPS artırma mevzusunu anlatabilirseniz sevinirim. CSGO'da bile 30 FPS alıyor daha yukarısı yok maalesef.

Laptop link:

ASUS GL553VE CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+128GB SSD-15.6''-GTX1050TI 4GB-W10

Son düzenleyen: Moderatör:
@Z7R21 Oyunların ayarlarından vertical sync ayarını kapalı duruma getir. Ismi v-sync olarakta geçebilir ayarlarda bulabilirsin. Birde oyun oynarken laptop fişe takılı olsun. Takılıysa dediğim gibi v-sync ayarını kapatın oyunlarda. Kapattığınızda fps yükselişi olduğunu göreceksiniz.

vsync.png
vsync 1.jpg
'30 FPS' sabitlenmesinin sebebi 'VSYNC' açık olmasındandır.

'Wait for Vertical Sync' kapalı (Off) konumuna getirin.

Ardından 'Nvidia Settings' kısmından 'VSYNC' kapalı konumuna getirin.Eki Görüntüle 286387 Eki Görüntüle 286386 Eki Görüntüle 286386Eki Görüntüle 286388 Eki Görüntüle 286387

Türkçe kullanıyorsan "Dikey Eşitleme" olarak yazar. Onu kapalı yaptığında da devam ediyorsa sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır veya nvidia denetim masasından oyunun exe'sini seçim grafik işlemci ile çalıştırı seçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı