Asus ROG GL553VE-DM233T FPS düşüşü

Tettix

Hectopat
Bilgisayarı normal bir şekilde kullanırken birden bire aşırı FPS düşüşleri olmaya başladı. (Oyunlar: Enter the Gungeon ve League of Legends yani herhangi bir kasmama olması lazım normalde) Isılardan dolayı olabilir mi bilmiyorum fakat aşırı rahatsız etmeye başladı. (Sıcaklık 80 derecelere çıkabiliyor işlemcide)

Laptopun modelini başlıkta yazdım fakat yine de başlıca özelliklerini atayım:

CPU: i7 7700HQ

GPU: GTX 1050 ti (4 GB)

RAM: 2X8 GB RAM

Depolama: 128GB M.2 SATA3 SSD + 1TB 7200 RPM HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı normal bir şekilde kullanırken birden bire aşırı FPS düşüşleri olmaya başladı. (Oyunlar: Enter the Gungeon ve League of Legends yani herhangi bir kasmama olması lazım normalde) Isılardan dolayı olabilir mi bilmiyorum fakat aşırı rahatsız etmeye başladı. (Sıcaklık 80 derecelere çıkabiliyor işlemcide)

80 derece olması sınırda olması demek ama FPS'in çok düşmemesi lazım. GPU sıcaklık değerlerin ne durumda ?

Kaliteli bir termal macun ile işlem uygulanırsa sorun ortadan kalkacak. Üreticiler genelde kalitesiz termal macun ile ürünü son kullanıcıya sunuyor.

Prize bağlı iken mi düşüyor FPS ?

Tek fanlı bir laptop ısınması normal.Aşırı ısınmalar fps kayıplarına sebep olur. Kaliteli bir Termal macunla termal macunlarınızı yenileyin ve fan temizliği yapın. Bir nebze düşüş sağlar.

80 derece olması sınırda olması demek ama FPS'in çok düşmemesi lazım. GPU sıcaklık değerlerin ne durumda ?
şu anda oyun ile test edebilecek durumda değilim fakat o da işlemci ile yakın bir sıcaklıktaydı ve 80'de demedim bu sıcaklık 85'lere çıkabiliyor. (İşlemci)

Prize bağlı iken mi düşüyor FPS ?

Evet, prize bağlıyken düşüyor.

Termal macunu en yakın zamanda halledeceğim fakat undervolt yapmak ben termal macunu sürene kadar bir yardımı dokunabilir mi?

şu anda oyun ile test edebilecek durumda değilim fakat o da işlemci ile yakın bir sıcaklıktaydı ve 80'de demedim bu sıcaklık 85'lere çıkabiliyor. (İşlemci)

Evet, prize bağlıyken düşüyor.

Termal macunu en yakın zamanda halledeceğim fakat undervolt yapmak ben termal macunu sürene kadar bir yardımı dokunabilir mi?

Bence hiç girme o topa gerek yok en temizi dediğim gibi macunu ve fanları temizle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı