ASUS GT301 sıvı soğutma destekliyor mu?

Eki Görüntüle 1475562

Şu mesafe en az 55-60mm olmalı ama :( maalesef sığmayacak gibi. Hiç riske girmeyip kasanın önüne tak dilersen. Hortumu yukarı gelecek şekilde. Abartı bir soğutma performansı kaybın olmaz. Olabildiğince yukarıya takman yeterli.

Gamingentrye gider sorarım olmazsa evime yakın zaten mağazası.

Eki Görüntüle 1475562

Şu mesafe en az 55-60mm olmalı ama :( maalesef sığmayacak gibi. Hiç riske girmeyip kasanın önüne tak dilersen. Hortumu yukarı gelecek şekilde. Abartı bir soğutma performansı kaybın olmaz. Olabildiğince yukarıya takman yeterli.

Çentiklerden diyorsanız bir daha ölçerim kasanın üst tavanından çentiklere kadar.

Son düzenleme:
Merhaba,

Öncelikle 12. nesil destekleyen ana kartlardaki ramlerin konumlandırmalarını bilmiyorum. Kullandığın Ram'ler benimkiyle aynı ölçülerde. Hatta bendekiler dışa doğru 2 3 mm daha taşıyor olabilir. Ona rağmen tam sığdı. Basitçe bir ölçüm yapabilirsin.

Fanların yüksekliğini 25mm, radyatörlerin de maks. 3cm olduğunu hesaba katarsak ve 2 3 mm de kendin pay verdin diyelim. Ramlerin ile kasanın üstü arasında 55-60mm arasında bir mesafe varsa radyatör büyük ihtimalle sığacak demektir. Ama paylaştığım fotolarda gördüğün gibi ana kartın mosfet soğutucuları yüzünden 3 vida ile anca tutturdum ama çok da sağlam oldu.

Sıvı soğutucu için de bütçe en önemli etken.
@KafadanKontak

Anakart bayağı kücük sizinkine nazaran. Sizde kaç mm var RAM'lerden tavana imkanınız varsa ölçüp yazar mısınız ha yoksa sorun değil yardımınız için teşekkür ederim. Bir de hangi sıvı soğurma kullanıyorsunuz + Uyumlu arka fanı da aynı bulmanız iyi olmus nasıl buldunuz?
Sorumu yanıtlarsanız sevinirim

B660m-k d4 gt301 var bende de üst tarafa 240mm sıvı soğutma takılmasını merakla bekliyorum.
Eastergamers veya ultima kasasını mı aldın? Anakart ve kasamiz aynı , nasıl bı çözüme yonelebiliriz fikrin varmı dostum 240 mm takan birini bulamadım ben hala bu sisteme

Sorumu yanıtlarsanız sevinirim

Eastergamers veya ultima kasasını mı aldın? Anakart ve kasamiz aynı , nasıl bı çözüme yonelebiliriz fikrin varmı dostum 240 mm takan birini bulamadım ben hala bu sisteme
Ram'in boyutuna değil de bence Ram'in tam uç kusmıyla kasanın üst kısmındaki mesafeyi ölçebilirsin. Radyatör artı fanlar 55mm kalınlığında oluyor. Yani boşluk 55-60mm arasındaysa sığacaktır teknik olarak sıvı soğutma.

Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

Eastergamers veya ultima kasasını mı aldın? Anakart ve kasamiz aynı, nasıl bir çözüme yonelebiliriz fikrin var mı dostum 240 mm takan birini bulamadım ben hala bu sisteme.

Bende de aynı kasa var ama stok kalmıdığı H610M anakartlı almak zorunda kaldım aynı fiyattan.

Arkadaşlar gamingentrye sordum böyle bir yanıt aldım haberiniz olsun.

Dosya Ekleri

• 1659774282635.png
    1659774282635.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 242
Bende de aynı kasa var ama stok kalmıdığı H610M anakartlı almak zorunda kaldım aynı fiyattan.

Arkadaşlar gamingentrye sordum böyle bir yanıt aldım haberiniz olsun.

Bu Mehmet denen şahıs tam @#₺*# olu pikselden dolayı monitör değişime yolladim yine ölü pikselli yolladılar. Tekrar değişim istediğimde ise servise yollanır dediler şimdi bekleyeceğim 2 hafta. Hocam Intel işlemciye de takılır AMD işlemci ne alaka? Boyut sormussunuz adam işlemci demiş.

Bu Mehmet denen şahıs tam @#₺*# olu pikselden dolayı monitör değişime yolladim yine ölü pikselli yolladılar. Tekrar değişim istediğimde ise servise yollanır dediler şimdi bekleyeceğim 2 hafta. Hocam Intel işlemciye de takılır AMD işlemci ne alaka? Boyut sormussunuz adam işlemci demiş.
Acaba işlemciye göre Ram slotunun konumu değiştiği için olabilir mi? Biraz daha yukarıda oluyordu sanırım. Araştırmadım ama tahminim bu yönde.

Nasıl yaptınız o RAM için fanımı kestiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı