Çözüldü ASUS GTX 750 Ti fanı 26 dereceyken duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfmhr

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS GTX 750 Ti-fml-OC-2GD5 bu kartta şöyle bir sorun var. Kart boştayken sıcaklığı 26 derecelerde sabit olmasına rağmen fan tamamen duruyor, 10 - 15 saniyede bir ful hızda çalışıp 3 - 4 saniye sonra yine duruyor. Tabii bu sırada gürültü olaylar olaylar, yükdeyse oyun açtığımda fan orta devirlerde normal çalışıyor. Daha önce karta ne işlem yapıldığını bilmiyorum ben açıp temizledim macun değiştirdim. BIOS güncelleme ya da ayarlama gibi bir durum var mı? Varsa gerekli mi sizce sorun neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aldığınız yeni fanlarda sorun var hocam o halde iade edin ya da değiştirin.
Ama kartın fanları kapatması sorun değil özellik.
Yeni fan almadım orjinal fanı, bu modelde bahsettiğiniz özellik yok ve fan tam durup birden bire %100 de çalışıyo sürekli bu tekrarı yapıyor.
Sorun fandaymış içindeki devrelerde olabilir fan geğiştirerek sorunu çözdüm.
Merhabalar, ASUS GTX 750 Ti-fml-OC-2GD5 bu kartta şöyle bir sorun var. Kart boştayken sıcaklığı 26 derecelerde sabit olmasına rağmen fan tamamen duruyor, 10 - 15 saniyede bir ful hızda çalışıp 3 - 4 saniye sonra yine duruyor. Tabii bu sırada gürültü olaylar olaylar, yükdeyse oyun açtığımda fan orta devirlerde normal çalışıyor. Daha önce karta ne işlem yapıldığını bilmiyorum ben açıp temizledim macun değiştirdim. BIOS güncelleme ya da ayarlama gibi bir durum var mı? Varsa gerekli mi sizce sorun neden kaynaklanıyor?

Bu yeni nesil kartlarda standart bir durum.
Sorun değil yani ama kendi yazılımı ile fan ayarını yapabiliyorsunuz.

Aldığınız yeni fanlarda sorun var hocam o halde iade edin ya da değiştirin.
Ama kartın fanları kapatması sorun değil özellik.
Yeni fan almadım orjinal fanı, bu modelde bahsettiğiniz özellik yok ve fan tam durup birden bire %100 de çalışıyo sürekli bu tekrarı yapıyor.
Sorun fandaymış içindeki devrelerde olabilir fan geğiştirerek sorunu çözdüm.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı