ASUS GTX680-DC2T-2GD5 DirectCU II Kullanıcı İncelemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten elinize sağlık, mükemmel bir sistem. Şeffaf yan kapağın malzemesi ve yapılışı ya da nereden alabileceğimiz hakkında da bilgi verirseniz acaba ? Çok hoş geldi de :)
Teşşekkürler. Tabiki yardımcı olurum yapılışıda kolay ben evde yaptım. Ama sadece plexiglass ı reklamcıda kestirceksiniz önerim 3mm olması ben 5mm kullandım ama en uygunu 3mm olması. Reklamcıya gidip temiz bir plexiglass kestirmek istediğinizi söyleyin. Temiz diyorum çizik elde kalmış plexiglass lardan kesmeye kalkarlar. Parçayı önce kontroledin plexiglass'ın iki tarafıda koruyucu naylonla kaplı olduğuna emin olunca kasanızın ölçüsünü verin ve bilgisayar destekli lazer veya siensi ile kestirin. Malzeme kesildikten sonra isterseniz fan deliği açtırın. İşlem bitince kasanın kenarları görünmesin diye kendi istediğiniz ölçüde ve renkte şeritler kestirip yapıştırtın ben kendim yapıştırdım. Eğer isterseniz HDDlerin olduğu bölümede yazı veya şekil yapıştırabilirsiniz böylece HDD ler kapatılabilir reklamcı ne isterseniz yapacaktır. Mesela dikey olarak dişi yazıyla yani içi boş olacak şekilde ASUS yazdırıp kasanın HDD lerin önüne gelecek şekilde yapıştırabilirsiniz. Böylece hem kapatmış hemde arkadan gelen ışıkla hoş görüntü almış olursunuz.
Not olarak plexiglass ı kendiniz kesmeyiniz benim diyen kişi bile bilgisayar destekli lazer veya siensi makinesi kadar düzgün ve patlatmadan kesemiyebilir.

Debug LED deniyor ona. PC'nin açılışından itibaren BIOS'un hangi işlemleri yaptığını rapor ediyor. Sistem bir şekilde açılmazsa, LED'de yazan koda bakıp sorunun nerede olduğunu tespit edebiliyorsunuz.

Recep hocam Debug LED'i ısı göstergesi olarak kullanabiliyor muyuz. Biyerde okumuştum, bir programla ısı gösterebiliyo diye. Sallamışlarmı acaba:)

Gayet de mümkün. Mesela Logitech G15 klavyenin ekranını bu amaçla kullanmak için programlar mevcut. Fakat o dediğin program özellikle anakart modelini desteklemeli.

Çok güzel ve detaylı bir inceleme olmuş. Elinize sağlık peki kartın tam yükte iken ses durumu nasıl rahatsız edici düzeyde mi acaba ?

Gayet güzel olmuş kardeş bende paylaşayım eksiklerimi görüp önerilerinizi alayım. Keşke bi parça olsada bende onu incelesem ama.

Inspiring, Innovation, Persistent, Perfection.

ASUS ! :D (Eysus diye okunur)

Çok güzel ve detaylı bir inceleme olmuş. Elinize sağlık peki kartın tam yükte iken ses durumu nasıl rahatsız edici düzeyde mi acaba ?

Herkese teşekkürler. Tam yükte normal olarak az bir ses yapıyor. Ama 51 dereceyi geçmiyor oda fan oto daysa. Eğer fanı manuel biraz hızlandırırsan asla 50 yi göremessin. Bu arada CORSAİR H100 daha çok ses yapıyor ekran kartından:)

Herkese teşekkürler. Tam yükte normal olarak az bir ses yapıyor. Ama 51 dereceyi geçmiyor oda fan oto daysa. Eğer fanı manuel biraz hızlandırırsan asla 50 yi göremessin. Bu arada CORSAİR H100 daha çok ses yapıyor ekran kartından:)

Cevabınız için teşekkürler ancak sizin yerinizde olsam Corsair H100 ile gelen fan'ları kullanmayıp daha kaliteli ve sessiz fan'lar kullanırdım.
Ör: Akasa Viper olabilir. Ve ya yine Akasa Apache olabilir, siyah renkte olan çok sessizdir.

Viper fan :

TeknoBiyotik: AKASA "Viper" 12cm S-Flow Yüksek Performanslı Sessiz Fan - Kasa Fanları - Overclock

Apache fan :

TeknoBiyotik: Akasa Apache S-Flow Kanatlı 12cm Kasa Fanı (Siyah) - Kasa Fanları - Overclock

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı