Asus GTX780 Directcu II SLI Performansı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır alıp SLI yapmak istiyorsan tabiki boşuna almazsın çok ciddi fps artışları olur. Ama şu an senin kullandığın GTX 780 seni en az 3 sene götürecektir.
Bu kartın fiyat/performans dengesini düşündüğümüzde kesinlikle bir aptallık olur! Bu ekran kartı zaten her şekilde tüm oyunları ultrada açar (eğer 3 monitör gibi fantezileriniz yok ise). Bu yüzden 3 hatta 5 sene sonra yeniden aynı ekran kartı alınıp (tahimini olarak %50-70 daha ucuza?) SLI yapıldığında sistem süresi uzamış olur, teknolojiler hızlı bir şekilde gelişirse fiyatlar da düşer zaten şuan ki gibi olmaz. Keseniz o kadar doluysa Titan alsaydınız keşke.

Ekran kartım Asus gtx780 directcu ii oc modeli, sistemi yeni topladım. İkinci bir kart daha alsam performans da ve grafiklerde gözle görülür bir artış yaşar mıyım ?
Böyle birşey yapmama gerek var mı ?

Diğer sistem bileşenleri şu şekilde :

• Asus Crosshair V Formula-z anakart
  • Amd FX-8350 işlemci
  • Kingston Hyperx Beast 4x8 GB (32 GB) 2400 mhz ram
  • Kingston Hyperx 3k 240gb ssd
  • Seagate Barracuda 2 tb 64mb 7200 rpm
  • Aerocool strike x 1100watt gold plus psu

Gereksiz olur. Yaklaşık %50 performans artışı olur. Fakat çoklu monitör kullanmıyorsanız gereksiz. Ama derseniz ben bu ekran kartını alayım. Sonra da 2 monitör daha alıp 3 monitörde kullanacağım. O zaman alın derim :D

Gtx780 tek başınayken bile f/p ürünü değilken ikinciyi almak çok saçma olur. Tavsiye etmem. Zaten her oyunu full ayarda zerre kasılmadan açabilecek bir kart.

Ben bu parayı neye yatıracağım şimdi. :D
Bu kartı almadan önce gelseydi, titan veya ares 2 filan alırdım iyimi. :D
Canım sıkıldı şimdi.

Ben bu parayı neye yatıracağım şimdi. :D
Bu kartı almadan önce gelseydi, titan veya ares 2 filan alırdım iyimi. :D
Canım sıkıldı şimdi.
Türkiye piyasasındaki GTX 770 üzeri hiçbir kartın fiyatını haketmediğini düşünüyorum, şahsen 700$'lık şeye 2800 lira ödemek bana göre değil.

Ya ona bakarsan otomobil ve tüm elektronik cihazlar öyle.
Ben fiyat performans olarak değerlendirmiyorum ki aldığım hiç bir şeyi.
En iyisini almak istiyorum hep.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı