ASUS HD7850 DIRECTCU II CrossFire performansı nasıldır ?

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Yaza doğru HD8000 serisi ile ekran kartını yenilemeyi düşünüyorum. Fakat şöyle bir sorum olacak. Şu anda M5A97 anakart, ASUS HD7850 DIRECTCU II, ve High Power Element Bronze 600W 80+ güç kaynağı kullanıyorum. Bu bileşenlerle birlikte 2. bir ASUS HD7850 DIRECTCU alsam sorun yaşar mıyım ? Eğer bir sorun yaşamazsam hangi kartın performansını yakalayabilirim ? Yani kısaca neler olur ?

Sorun yaşamazsın sorunsuz çalışır ve güzel performans yakalarsın. Ancak güç yeter mi tam bilemem.

İki tane düşünce belirtmişsin. Yaza doğru HD 8000 serisi ekran kartı ile yenilemeyi düşünüyorum ve ikinci bir HD 7850 DIRECTCU II alsam olurmu demişsin. Amacını anlamadım. Ama ekran kartı almak istiyorsan, birinci olan daha mantıklı, yeni nesil kart almak iki tane almaktan daha mantıklı olacaktır...

İki tane düşünce belirtmişsin. Yaza doğru HD 8000 serisi ekran kartı ile yenilemeyi düşünüyorum ve ikinci bir HD 7850 DIRECTCU II alsam olurmu demişsin. Amacını anlamadım. Ama ekran kartı almak istiyorsan, birinci olan daha mantıklı, yeni nesil kart almak iki tane almaktan daha mantıklı olacaktır...
Amacım basit . İlk söylediğim daha mantıklı, farkındayım. Fakat 2. söylediğim de daha ucuz bir çözüm...

Amacım basit . İlk söylediğim daha mantıklı, farkındayım. Fakat 2. söylediğim de daha ucuz bir çözüm...
Daha ucuz bir çözüm derken. Şuanda HD 8000 serisi gelmeden ucuz diyemezsiniz, iki tane HD 7850 DIRECTCU II alınca verdiğin para karşılığında performans vermez, yani normalde iki katına çıkması lazımken öyle bir şey söz konusu olamaz, en fazla %30 performans artışı olacaktır.O yüzden HD 8000 serisini beklemen daha karlı olacaktır :)

Daha ucuz bir çözüm derken. Şuanda HD 8000 serisi gelmeden ucuz diyemezsiniz, iki tane HD 7850 DIRECTCU II alınca verdiğin para karşılığında performans vermez, yani normalde iki katına çıkması lazımken öyle bir şey söz konusu olamaz, en fazla %30 performans artışı olacaktır.O yüzden HD 8000 serisini beklemen daha karlı olacaktır :)
Şöyle düşünmek lazım elimde zaten bir tane HD 7850 DIRECTCU II var. 2. HD 7850 DIRECTCU II tahminime göre 400 TL civarında bir paraya alırım. Ama merak ettiğim şey 2 tane HD 7850 DIRECTCU II ile nasıl bir performans alabilirim. Bu bir kıyaslama değil. Daha çıkmayan bir nesille kıyaslama yapamam.

Şöyle düşünmek lazım elimde zaten bir tane HD 7850 DIRECTCU II var. 2. HD 7850 DIRECTCU II tahminime göre 400 TL civarında bir paraya alırım. Ama merak ettiğim şey 2 tane HD 7850 DIRECTCU II ile nasıl bir performans alabilirim. Bu bir kıyaslama değil. Daha çıkmayan bir nesille kıyaslama yapamam.
Normalde %50 performans artışı olması gerekirken, %30 dan fazla performans artışı olacağını sanmıyorum. HD 8000 için ise yeni nesil kart daha yeni mimari olacağı için her zaman daha az güç tüketir daha fazla performans verir. HD 6950 ile HD 7850 mesela :)
AnandTech - Bench - GPU12

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı