ASUS H61M-K anakartta DDR3 RAM kaç MHz hızında çalışır?

hofffff

Decapat
2. el olarak bilgisayar topluyorum düşük bütçeli. Anakart bu olacak muhtemelen ---> ASUS H61M-K anakart.
Özelliklerine bakınca:
"CPU davranış nedeniyle, DDR3 2133/1866 MHz bellek modülü varsayılan olarak DDR3 2000/1800 MHz frekansında çalışır."
MHz DDR3 RAM'ler için hep aynı mı? Çünkü ikinci el oldugu için kaç MHz yazmıyor çogu ilanda ve ben de bu işlerde yeniyim. Kafama takıldı 😅

Evet hocam. İşlemciye göre değişir. Her RAM de OC desteklemez. Zaten 2133 MHz DDR3 RAM bulmak zor. DDR4'den bile pahalı oluyor. Kafanıza takmaya gerek yok.

Evet hocam. İşlemciye göre değişir. Her RAM de OC desteklemez. Zaten 2133 MHz DDR3 RAM bulmak zor. DDR4'den bile pahalı oluyor. Kafanıza takmaya gerek yok.

Teşekkürler, i5 3470 alacagım işlemciyi. İki tane alacaksam aynı MHz olması yeterliymiş galiba düşük MHz olanı baz olarak çalıştıgı için. Öğreniyorum yeni yeni bir şeyler. OC ile pek işim olmaz herhalde. Oyun için değil, ders çalışmak YouTube için yeterli olsun yeter.
Forumda gördüm eski konulardan anakart farklı ama i5 3470 işlemciye ithafen:
"Anakart destekleyebilir, ancak işlemci desteklemiyor. Kendimden biliyorum. Max 1600 MHz. O yüzden 4gb*2 RAM al derim ben. Kingston HyperX var mavi soğutmalı."
Max 1600 MHz kendim sordum kendim cevaplayım bari 😅 😅

Geri
Yukarı