Asus HD7850 hakkında?

• Konuyu başlatan mehmet47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Mehmet, ekran kartı konusunda bildiklerin tamamen yanlış.

Kartın biti hiçbir şekilde önemli değildir. Önemli olan GPU'dur. GPU iyi olduğu sürece, diğerleri de beraberinde gelir.

ASUS'un soğutması gayet iyidir ve HD 7850 gibi bir GPU tek fan ile rahatça soğutulur.

GB'ın hiçbir önemi yoktur !

Mehmet, ekran kartı konusunda bildiklerin tamamen yanlış.

Kartın biti hiçbir şekilde önemli değildir. Önemli olan GPU'dur. GPU iyi olduğu sürece, diğerleri de beraberinde gelir.

ASUS'un soğutması gayet iyidir ve HD 7850 gibi bir GPU tek fan ile rahatça soğutulur.

GB'ın hiçbir önemi yoktur !
Kart bit değerinin önemli olmamasının sebebi nedir ? Firmalar boşuna mı kartlara 256 bit koyuyor o zaman hepsi 192 bit olarak çıksın ?

Ve nasıl GB değerinin hiçbir önemi yoktur ? Modern oyunlar genel olarak 1,5 GB VRAM harcıyor, bu seneye belki 2 GB'ı bile geçebilir. Bence bu dedikleriniz yanlış.

Kart bit değerinin önemli olmamasının sebebi nedir ? Firmalar boşuna mı kartlara 256 bit koyuyor o zaman hepsi 192 bit olarak çıksın ?

Ve nasıl GB değerinin hiçbir önemi yoktur ? Modern oyunlar genel olarak 1,5 GB VRAM harcıyor, bu seneye belki 2 GB'ı bile geçebilir. Bence bu dedikleriniz yanlış.

Öncelikle iyicene okuyun yazımı.

Önemli olan GPU'dur. GPU iyi olduğu sürece, diğerleri de beraberinde gelir.

Ayrıca sizin sorunuza cevap, evet boşuna koyuyorlar. GT 630 gibi bir karta 4 GB RAM koysan ne, koymasan ne.

Zaten 1 GB'ın yetmemeye başladığı oyunlar çıkınca, HD 7850 gibi bir kart eskiyecek.

Siz şu konuyu okuyun bence...

https://www.technopat.net/forum/aks...icin-2-gb-ekran-karti-bellegi-yeterli-mi.html

Bütçen varsa 130 TL daha ver o zaman ve HD 7870 DCU II TOP al o zaman ya da GTX660 DCU II al derim, GTX660 474 TL hem alacağın 7850'den ucuz. Hemen hemen karşılaştırmalarda eşit çıkıyor ama, çoğu özellikte 660 daha iyi bana göre.

Yanlışın var. HD7850 çok daha performanslı. GTX 650 Tİ boost düşük kalır HD7850 yanında.

Emin misin ? Tablo öyle demiyor.

perfrel.gif

Birde katın bit değeri önemli değildir demek doğru olmaz. Bit kesinlikle çok önemlidir.
Dediğin gibi katın GPU'su iyi ise diğerleri mecburen belirli bir seviyede olmak zorunda oluyor ancak bitin hiçbir önemi yok demek yanlış.

Kartı alırken GB veya bit değerine bakmadan önce karşılaştırmalı teslere bakmak lazım.
Sadece 1 teste değil birçok teste bakmak lazım.

Çünkü bazı oyunlar bazı ekran kartlarında çok daha fazla performans verir aynı şey bazı programlarda da geçerli.

Birde katın bit değeri önemli değildir demek doğru olmaz. Bit kesinlikle çok önemlidir.
Dediğin gibi katın GPU'su iyi ise diğerleri mecburen belirli bir seviyede olmak zorunda oluyor ancak bitin hiçbir önemi yok demek yanlış.

Kartı alırken GB veya bit değerine bakmadan önce karşılaştırmalı teslere bakmak lazım.
Sadece 1 teste değil birçok teste bakmak lazım.

Çünkü bazı oyunlar bazı ekran kartlarında çok daha fazla performans verir aynı şey bazı programlarda da geçerli.

Galiba ben yanlış yazdım ya da beni yanlış anladılar.

Kartın bit değerinin, GPU'ya bağlı olduğunu söylemeye çalıştım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı