ASUS K52jc laptop eGPU uyumlu mu?

BlackNomx

Hectopat
ASUS K52jc laptopuma eGPU takmak istiyorum ama uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Sistemimde i5 M460 2.53GHz işlemci var ama OC ile 2.80 GHz'e kadar çıkabiliyor. Windows 7 Ultimate kurulu. Sistemimde bazı değişiklikler yaptım RAM'imi 6 GB'a yükselttim. SanDisk 230GB SSD taktım ve CD-ROM'unu söküp yerine bir aparat ile 1TB HDD taktım. İnternet'te gördüğüm üzere [Mini PCI-E Version] V8.0 EXP GDC Laptop External Independent Video Card PCI-E Expansion Card Computer Components from Computers & Office on banggood.com bu aparatı kullanarak laptopa ekran kartı takılabiliyormuş darboğaz yapmasından ve BIOS ile alakalı bir sorun çıkmasından endişe ediyorum RX 550 takmayı düşünüyorum. Sistemime uyumlu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olsa bile hurda GT310M'den iyidir.
Bu arada ikinci el aparat bakın 280 lira çok geldi aynı modeli TR içinde bulmaya çalışın.

İşlemcimi şimdilik değiştirmeyip (sipariş edeceğim ne zaman elime ulaşır bilemem) ekran kartı ve eGPU aparatını temin edeceğim fakat bu eGPU aparatının yazılımı gibi bir şeyi varmış sanırım birkaç yerde gördüm bilginiz varsa bilgilendirir misiniz?

Keşke daha erken görebilseydim konuyu gözümden kaçmış umarım almamışsınızdır.

Attığınız aparat v8.0 sürümünde bu sürümün anakartınızı yakması muhtemel. v8.2 sürüm de çalışmıyor aşırı sıkıntılı. Şu an en kararlı çalışan sürüm v8.5 onun da fiyatları pahalı ama v8.5'den başka aparat düşünmeyin bile. GTX 740 öneririm ben RX550 darboğaz yapar. Bu dediklerimi yaparsanız sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz ama bazı riskler var. Her ne kadar son sürümü alsanız da yine çalışmayabilir ya da anakartınızı yakabilir bu laptopa eGPU yapanı görmediğim için garantisini veremiyorum. Her ne kadar riskler olsa da bu laptopa eGPU takmak şart olmuş.

ASUS K52jc laptopuma eGPU takmak istiyorum ama uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Sistemimde i5 M460 2.53GHz işlemci var ama OC ile 2.80 GHz'e kadar çıkabiliyor. Windows 7 Ultimate kurulu. Sistemimde bazı değişiklikler yaptım RAM'imi 6 GB'a yükselttim. SanDisk 230GB SSD taktım ve CD-ROM'unu söküp yerine bir aparat ile 1TB HDD taktım. İnternet'te gördüğüm üzere [Mini PCI-E Version] V8.0 EXP GDC Laptop External Independent Video Card PCI-E Expansion Card Computer Components from Computers & Office on banggood.com bu aparatı kullanarak laptopa ekran kartı takılabiliyormuş darboğaz yapmasından ve BIOS ile alakalı bir sorun çıkmasından endişe ediyorum RX 550 takmayı düşünüyorum. Sistemime uyumlu mudur?

Hocam konu eski ama son durum nedir bende yapacagimda.

Yeni konular

Geri
Yukarı