ASUS K555L laptop açılmıyor

chewalg

Decapat
Merhabalar öncelikle, ASUS marka K555L laptopum açılmıyor. Öncelikle bilgisayarı normal bir şekilde kapattıktan sonra yeniden açarken batarya ışığı yanıp sönmeye başladı şarjı yoktur diye şarja taktım ancak 1 saat geçtikten sonra yeniden başlatmaya çalıştığımda gördüm ki Power ışığı harddisk ışığı ve uçak modunun ışığı 1 kez yandıktan sonra açılmıyor bilgisayar. CD yerinden ses geliyor fakat ne fan sesi ne de harddiskin sesi geliyor sorun ne olabilir?

Merhabalar öncelikle, ASUS marka K555L laptopum açılmıyor. Öncelikle bilgisayarı normal bir şekilde kapattıktan sonra yeniden açarken batarya ışığı yanıp sönmeye başladı şarjı yoktur diye şarja taktım ancak 1 saat geçtikten sonra yeniden başlatmaya çalıştığımda gördüm ki Power ışığı harddisk ışığı ve uçak modunun ışığı 1 kez yandıktan sonra açılmıyor bilgisayar. CD yerinden ses geliyor fakat ne fan sesi ne de harddiskin sesi geliyor sorun ne olabilir?
Bilgisayarın alt kapağını açın. RAM'leri çıkartın ve soket kısımlarını silgi ile silin, Geri takıp tekrar deneyin.

Açılmıyor derken görüntü bile alamadığınızı varsayıyorum. Bunun Harddisk'in çalışmamasıyla alakasını çözemedim.

Rami çıkarıp dediğiniz gibi silgiyle silip taktım ama durum aynı. Bilgisayar HDD olmadan da açılıyor diye biliyorum fakat ekrana görüntü dahi gelmiyor. Galiba servise göndereceğim.

Geri
Yukarı