ASUS K555u laptop oyun oynarken kapanıyor

efeanils07

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 5 yıl önce almış olduğum ASUS K555u laptopum. Oyun oynarken veya Premiere gibi progremları kullanırken bazen pil gücüne geçiyor bazen de kapanıyor. Laptopu farklı işletim sistemleriyle denedim onlardada yanı sorunla karşılaştım. Cihazdaki sorun batarya değil bataryayı söküp öyle denedim fakat o zaman da hemen kapanıyor. İşlemci yüzdesini düşürmeyi de denedim ama hiç sonuç alamadım. ASUS'u aradığımda bana sorunumun güç beslemesinden kaynaklandığı söylendi fakat ben aynı oyunları ve programları uzun zamandır oynuyorum ve son 1 aydır bu sorunlarla karşılaşmaya başladım. Cihaz 3 ay önce menteşelerinin değişmesi için servise gitti ve adam termal macunu değişip fanı temizlediğini söyledi. Fan temizlenmiş fakat termal macundan şüpenleniyorum. Cihaz özelliklerim:
i7 6500u işlemci.
GT940M ekran kartı.
1TB HDD(1, 5-2 ay önce Click sesleri geldi sonra düzeldi)
12 GB RAM DDR3 1600MHz.
Cihazıma notebook fan conrtol kurup fanları sonuna kadar açtım fakat yine de kapanıyor:
Full açık fan ile:
Idle(CPU):37-41 C
Idle(GPU)45-53 C
Oyun(GPU)89-95C
Oyun(CPU)75-85C

Muhtemelen profesyonel yardım alman gerekli. 5 yıl geçtiği için garantiye göndermek tuzlu olacaktır. İşini bilen bi bilgisayarcıya göstermekte fayda var.

Termal macun değiştirirsem bir şey olmaz mı yani.
Çok güzel çok değerli bi bilgisayarın var bence 3-5 kuruş için riske etme. Termal macunu kendin de değiştirebilirsin evet ancak küçük bi hatanın telafisi olmayacaktır.
Zaten pcyi iyi güvenilir bi tamirciye götürdüğün zaman sana olası senaryoları ücretsiz söyleyecektir.

Çok güzel çok değerli bir bilgisayarın var bence 3-5 kuruş için riske etme. Termal macunu kendin de değiştirebilirsin evet ancak küçük bir hatanın telafisi olmayacaktır.
Zaten PC'yi iyi güvenilir bir tamirciye götürdüğün zaman sana olası senaryoları ücretsiz söyleyecektir.

Hata derken mesela termal macunu sokete deydirmek falan mı?

Çok güzel çok değerli bi bilgisayarın var bence 3-5 kuruş için riske etme. Termal macunu kendin de değiştirebilirsin evet ancak küçük bi hatanın telafisi olmayacaktır.
Zaten pcyi iyi güvenilir bi tamirciye götürdüğün zaman sana olası senaryoları ücretsiz söyleyecektir.
Çok teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı