Çözüldü ASUS K55JV laptopta harici ekran kartı kullanılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasinbey.bm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, selamünaleyküm benim bir bilgisayar var Valorant yükleyeceğim daha önce hor kullanıldı bilgisayar bana geldiğinde mavi ekran veriyordu hep. Ben de format attım düzeldi ve ekran kartım olan 635M'yi kullanamamaya başladım. Ekranda çizgiler çıktı bunu internette araştırdım VRAM arızası falan dediler çok anlamadım. Şu an Intel HD Graphics 4000 kullanıyorum ve Valorant indireceğim ama en düşük ayarlara çekeceğim ama benim NVIDIA GT 635M'yi kullanıyor bir sorun çıkar mı? Bunu görev yöneticisinde gördüm sizce bir şey olur mu? Tekrar ayarları düşüğe çekmeli miyim? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, zaten daha kötüsü olmaz. Harici GPU hasarlı ise yapılacak olan şey Reballing. Bu da zaten ucuz değil ve garantisi de yok.
Harici GPU arızalı mı? Sürekli çizgiler var mı?

Harici GPU arızalı mı? Sürekli çizgiler var mı?

Şu anki işlemcinin GPU değil de 635M'in GPU 1 ve 2 gösteriyor 3D şeyi sürekli çizgiler çıkıyordu, hareket ediyordu, tuş basıyoruz algılamıyordu.

Şu anki işlemcinin GPU değil de 635M'in GPU 1 ve 2 gösteriyor 3D şeyi Valorant yükledğim içindirde o. Sürekli çizgiler çıkıyordu hareket ediyordu tuş basıyoruz algılamıyordu kapatabiliyordum bilgisayarı tuşundan sadece.

Sıkıntı olursa adımları uygulayıp GPU seçimi yapabilirsiniz.
Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayalarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip GPU seçimi yapabilirsiniz.

Hocam, zaten daha kötüsü olmaz. Harici GPU hasarlı ise yapılacak olan şey Reballing. Bu da zaten ucuz değil ve garantisi de yok.

Çözüm
Hocam, zaten daha kötüsü olmaz. Harici GPU hasarlı ise yapılacak olan şey reballing. Bu da zaten ucuz değil ve garantisi de yok.

Bunu yaptırmak 3 bin TL'yi aşabiliyor ve benim bilgisayarım 2. el ve satsam en fazla 2000 TL eder. Bilgisayar geldiğinde alt kısmı açıktı chipset gözüküyordu, oradan baskı uygulanmış olabilir mi uygulanıp da kopması?

Büyük ihtimalle arıza olduğu için açılmıştır. Dediğim gibi sıkıntı olursa dahili GPU'yu seçip kullanın.

Büyük ihtimalle arıza olduğu için açılmıştır. Dediğim gibi sıkıntı olursa dahili GPU'yu seçip kullanın.

Hocam, teşekkür ederim şimdiden bilgisayarı veren kişiyle konuştum küçük çocuğu kırmış mı açmış mı öyle bir şey dedi. Ben ama vidalarını oturttum chipset falan dedim o da çok anlamıyormuş. Dedi olabilir belki benim çocuk bastırmış, baskı uygulamış olabilir dedi. Ve o zaman artık bilgisayar çöp.

En azından oyun için olmasa bile günlük işleri yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı