ASUS K55V RAM ve SSD tavsiyesi

samedovski

Decapat
Merhabalar. ASUS K55V laptopum var yaklaşık 4,5 senedir kullanıyorum ama 3-4 aydır oyunlarda sıkıntı yaşıyordum. 2D indie oyunlarda sıkıntı yokken biraz güzel grafikleri oyuna geçince 5-6 dakika sonra mavi ekran veriyordu laptop. En son wolf among us da yaşadım bunu. Sonra birkaç arkadaşıma sordum SSD ve RAM değiştirirsen düzelebileceğini söylediler. Öncelikle bu düzeltir mi onu sormak istiyorum. Sonrasında ise hangi RAM ve SSD önerirsiniz? RAM olarak 16 GB düşünüyorum SSD olarak kaç olmalı bilmiyorum ama ortalama üstü bir şey önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
Adsız.png

Aynı laptopun bir benzeri bende var bende 3-4 aydır sıkıntı çekiyorum her oyun kasıyor kanser ediyor artık yenisini alacağım bu PC'ye SSD taktım gram faydası olmadı açılış dışında paranı biriktir yeni PC al bende öyle yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki 2x8 mi olmalı yoksa tek 16 mı? Bir şey fark eder mi?

DC yani çift kanal(2x8) daha iyi olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İçerisinde 4+2 GB şeklinde 2 tane RAM var. 2 GB olanı çıkarın 4 GB RAM takın daha fazlası ne bilgisayarınızı hızlandırır nede FPS arttırır. Hız için SSD almanız gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı