ASUS K55VD laptopa macOS kurulur mu?

EFI-->oc-->kexts ve Config'e islemeniz lazim.

Config'e nasıl işliyoruz hocam?

Hocam, Rehber: OpenCore Kext dosyasını Config.plist işlemek bu rehbere göre Config'e işledim. Fakat sistemi açmaya çalıştığımda "AppleUSBHostPort::disconnect: persistent enumeration failures" hatası alıyorum. Sebebi ne olabilir?

@Kleyn hocam Rehber: OpenCore Kext dosyasını Config.plist işlemek bu rehberi uygulayarak Config'e kext işlediğim zaman EFI klasörünü silip geri yüklemediğim sürece "appleusbhostport::disconnect: persistent enumeration failures" hatasını alıyorum. Realtek 8111 Kext'ini de denedim fakat olmadı. Kext'leri farklı bir şekilde mi yüklememiz gerekiyor?

20230622_193509.jpg

Son düzenleme:

Hocam, Rehber: OpenCore Kext dosyasını Config.plist işlemek bu rehbere göre Config'e işledim. Fakat sistemi açmaya çalıştığımda "AppleUSBHostPort::disconnect: persistent enumeration failures" hatası alıyorum. Sebebi ne olabilir?

@Kleyn hocam Rehber: OpenCore Kext dosyasını Config.plist işlemek bu rehberi uygulayarak Config'e kext işlediğim zaman EFI klasörünü silip geri yüklemediğim sürece "appleusbhostport::disconnect: persistent enumeration failures" hatasını alıyorum. Realtek 8111 Kext'ini de denedim fakat olmadı. Kext'leri farklı bir şekilde mi yüklememiz gerekiyor?

Eki Görüntüle 1832140
Keske oyle yapmasaydiniz. EFI-->OC-->Kexts ve EFI-->OC-->ACPI kisminda ki dosyaların resmini atar misiniz?

Keske oyle yapmasaydiniz. EFI-->oc-->kexts ve EFI-->oc-->acpı kisminda ki dosyaların resmini atar misiniz?
Hocam EFI klasörünü geri eski haline getirdim. Şu an sistem boot oluyor. Kext dosyalarını nasıl kuracağım?

Bir de galiba çözünürlükle ilgili bir şey daha eksik gibi. Ekran basık ve yazılar geniş duruyor.

20230622_212141.jpg

Hocam EFI dosyasını yenileyip bir kere açıp kapattıktan sonra böyle oldu tekrar.
Önce bu şekilde takılıyor.
20230622_214337.jpg

Sonrasında ise bu ekrana geliyor
20230622_214547.jpg

1687459787452.png

1687459803591.png

Hocam uzun bir uğraş sonucunda bu sorunu çözmeyi başardım. BIOS üzerinden xhcı pre-boot mode seçeneğini enabled yapıp tekrar kurulum yapınca sorun düzeldi ve başarılı bir şekilde sistem açıldı.
20230622_231641.jpg

Sistemde çalışmayan şeyler şunlar:
  • Ekran basık ve yazılar geniş duruyor.
  • Ethernet çalışmıyor.
  • Wi-Fi çalışmıyor
  • Bluetooth çalışmıyor.
  • Ses yok.
  • FN tuşları çalışmıyor ve parlaklık ayarlanmıyor.
  • USB'siz MacOS'u boot edemiyorum.

Son düzenleme:
Ekran basık ve yazılar geniş duruyor.
Grafik birimini tanıtmadık daha çünkü. Tanıtmanız gerekiyor. Sürücüyü daha kurmamışsınız gibi düşünebilirsiniz.
  • Ethernet çalışmıyor.
  • Wi-Fi çalışmıyor
Wi-Fi ve Ethernet modeli nedir?
Bluetooth çalışmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yardımcı olabilir belki.
FN tuşları çalışmıyor ve parlaklık ayarlanmıyor.
Boot argümanlarına -igfxblr ekleyip dener misiniz parlaklık sorunu için? FN tuşları hakkında bilgim yok.
USB'siz MacOS'u boot edemiyorum.

Grafik birimini tanıtmadık daha çünkü. Tanıtmanız gerekiyor. Sürücüyü daha kurmamışsınız gibi düşünebilirsiniz.
Nasıl tanıtacağız hocam?
Wi-Fi ve Ethernet modeli nedir?
Kod:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM76 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
03:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8411 PCI Express Card Reader (rev 01)
03:00.2 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 0a)
Boot argümanlarına -igfxblr ekleyip dener misiniz parlaklık sorunu için? FN tuşları hakkında bilgim yok.
Boot argümanlarını nereden değişiyoruz?

Geri
Yukarı