ASUS K56CB Mac OS X Yosemite Dual Boot Kurulumu

@ozi_lion Wi-Fi desteklemiyormuş. Ben de TP-Link tl-wn725n USB adaptör aldım fakat sisteme daha işleyemedim. Dün gece pişman oldum keşke Wi-Fi adaptör almasydım diye kurulum başarılı olmayınca ama akşama deneyip göreceğiz. Sağ olsun @montezuma arkadaş ilgi ve alaka gösterdi sorunuma. İnşallah akşam olumlu sonuçlar alırım ve sonuçları yazarım.

İyi akşamlar @montezuma Windows'tan dosyaları kopyalamaya çalışıyorum ama MAC kurulu HDD gözükmüyor. TransMAC ile de kopyala yapıştır bir türlü yapamadım. Resimlerini koyayım. MAC HDD yok.

Adsız.png
Adsız55.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@montezuma TransMac ayarlarını zaten yaptım. Tekrar tekrar denedim başka programlarla da denedim. "could no write to Mac Volume" diyor TransMac silip, tekrar kurdum yine olmadı. Kafayı yemek üzereyim bir önceki kurulumda Windows'tan Mac HDD ulaşabiliyordum. Mac OS X 10.9.1 ama onda da malum diğer hatalar meydana gelince dün akşam 10.9.5 kurdum. Bunda da ne Mac açtığım wWindows diskleri gözüküyor, ne de Windows açtığım zaman Mac HDD gözüküyor kafayı sıyıracağım. Videoda çok kolay gibi gözüküyor ama 7-8 kurulum yapınca insanın çıldırmaması elde değil. Bana bir yol gösterin, bunu silip Yosemite'yi mi deneyeyim bir de?

Son düzenleyen: Moderatör:
iyi akşamlar arkadaşlar 3 hafta sonra mesaj yazma gereği duydum benim bilgisayarım asus k56cb tüm denemelerime rağmen macosx kurmayı başaramadım ve pc garantiye gitmek zorunda kaldı ana kart değişimi yapmışlar bugün bilgisayarı aldım acaba ben kurulumda nerede hata yaptım da ana kart bozuldu anlayamadım.Acaba sorun bende mi?

Burada yapılan işlemler ile anakart bozulduğunu daha hiç görmedim, duymadım. Tabi BIOS yamalamak gibi, hatalı DSDT-SSDT ile yanlış işlemci değerleri kullanırsan bu olası. Ama şunu belirtmek istiyorum. Hackintosh olayı risklidir. O yüzden Hackintosh ile uğraşırken dikkatli olmakta fayda var.

beni yanlış anlamayın ben bu forumu karalamak maksadıyla yazmadım aksine sizlerin tecrübelerinden bilmediğim şeyler öğrendim benim başıma geleni sadece bir uyarı mahiyetinde yazdım dediğiniz gibi benim bir dikkatsizliğim olabilir anakart hatası verecek kadar tekrar deneme yanılma yöntemiyle birde iatkos ml3 kurmayı deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı