ASUS laptop HDD çıkarınca SSD görmüyor

Tlgkahraman

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ASUS laptopumda 1 adet SSD, 1 adette CD yuvasinda HDD takılı, HDD'yi çıkardığım zaman bilgisayar SSD'yi görmüyor ve BIOS'a atiyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Windows boot ayarları HDD'ye yüklendiği için çıkardığımız zaman SSD görmüyor.

İlk açılışta ESC tuşuna arka arkaya basın açılan seçeneklerde boot seçeneğini gösteren yere basın sonra SSD'yi seçin açılmaz ise Windows kurulum USB'si ile onarım yapmanız gerekli.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Format atarken önce HDD'yi komple biçimlendirin. Sonra HDD'yi söküp sadece SSD takılı şekilde kurulumu gerçekleştirin.

Windows boot ayarları HDD'ye yüklendiği için çıkardığımız zaman SSD görmüyor.

İlk açılışta ESC tuşuna arka arkaya basın açılan seçeneklerde boot seçeneğini gösteren yere basın sonra SSD'yi seçin açılmaz ise Windows kurulum USB'si ile onarım yapmanız gerekli.
Hocam hdd takiliyken boot menusunde hdd ve ssd görünüyor ama hdd yi cikardigimda ssd yide gormuyor soketlerin baglantisi yok ssd laptobun kendi ssd yuvasinda takili 😕

SSD SATA mı NVMe M.2 mi?
Laptop tam modeli nedir?
Hocam ilgin icin öncelikle cok teşekkür ederim,
Laptop asus x555yi, ssd ise sandisk sata. Laptobun kendi soketinde ssd takili, cd yuvasinda hdd takili, sistem ssd ye kurulu, hdd de sadece kisisel dosyalarim bulunmakta, bilgisayar cahili değilim ama o kadar saçma bir sorun ki anlam veremiyorum neden kaynaklandığına.

Hocam son aklıma gelen BIOS güncelleyip Secure Boot gibi ayarlar varsa kapatmak genelde Secure Boot ayarları bu sorunlara yol açıyor.

Geri
Yukarı