ASUS laptop servisten geldikten sonra işlemci 80 derece oluyor

ffreaky

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumu klavye değişimi için servise gönderdim ve geri geldikten sonra işlemcimde ekstra yüksek sıcaklıklar gözlemliyorum. Boş masaüstünde Armoury Crate programını açtığımda bile işlemcim anlık olarak 80 derecelere yükseliyor. Aynı modelde bilgisayarı olan arkadaşımla aynı online oyuna girdiğimizde onun işlemcisi 60-70 arası seyrederken benim işlemcim 90 dereceden aşağısını görmüyor. Ekran kartında böyle bir problem yokken işlemcinin bu denli ısınmasının sebebini teknik servisin termal macunları yenilerken yaptığı bir hatanın sonucu olarak tahmin ediyorum. Sizce sebepleri neler olabilir?

Laptopumu klavye değişimi için servise gönderdim ve geri geldikten sonra işlemcimde ekstra yüksek sıcaklıklar gözlemliyorum. Boş masaüstünde Armoury Crate programını açtığımda bile işlemcim anlık olarak 80 derecelere yükseliyor. Aynı modelde bilgisayarı olan arkadaşımla aynı Online oyuna girdiğimizde onun işlemcisi 60-70 arası seyrederken benim işlemcim 90 dereceden aşağısını görmüyor. Ekran kartında böyle bir problem yokken işlemcinin bu denli ısınmasının sebebini teknik servisin termal macunları yenilerken yaptığı bir hatanın sonucu olarak tahmin ediyorum. Sizce sebepleri neler olabilir?

Hocam termal macun yenilemişler ancak servisin kullandığı dandik oluyor bende Excalibur G770 kullanıyorum ve sorunu yaşadım kendime termal macun aldım onu sürün dedim şu anda durumu çok iyi

Geri
Yukarı