Lenovo Y520 Servisten geldikten sonra ısınma problemi oluşması

can1991586

Hectopat
Arkadaşlar 8 Ocak tarihinden internet üzerinden laptop aldım. Buradan link bakabilirsiniz bilgisayara.

Bilgisayarda ses sorunları başladı. Müzik açtığımda seste cızırtı seste donmalar ve seste donma olunca oyun oynarken 1-2 saniyelik donmalar, FPS 0'lanması gibi durumlar meydana geldi ve servise yolladım.

Serviste bilgisayarın anakartı ve kasası değiştirmişler. Bana bilgi verilmeden bu işlemler yapılmış . Ben servisi arayıp bilgisayarıma neler yapıldı diye sorduğumda bunlar söylendi.

Bİlgisayarım geldi ve ses sorunu devam etti. (Kulaklık takılırken de aynı ) CSGO oynarken yine FPS dropları oldu. Ne yaptıysam düzelmedi. Tekrardan servisi aradım ve 2. kez servise gitti PC.

Yine bana bilgi verilmeden harddisk değişmiş bu sefer de. Arayıp öğrendim yine aynı şekilde...

Bilgisayar tekrar servisten geldi ve ses sorunları devam etti. Bu sefer de bilgisayarda aşırı ısınmalar başladı. Örneğin bir oyuna girer girmez 2-3 dakikada bilgisayar çok ısınıyor(daha önce ısınma sorunu hiç yoktu).

Şimdi tekrardan servisi aradım ve tekrardan PC servise gidecek.

Şimdi ben ne yapmalıyım arkadaşlar? Ben bilgisayarın düzeleceğine inanmıyorum ve PC'de ellenmedik yer değişmedik parça kalmadı. Önerileriniz nelerdir arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici haklarına başvurmadan önce acaba 3.kez servise gireceği için bana teklif sunarlar mı ? Bazı arkadaşlarım şunu dedi : Lenovodan seni ararlar ve iade değişim veya bir üst modeli alma vs teklif ederler dedi. Ben teknik servisi arayıp pc değişim talep etmem mantıklı mı? Veya bir üst modeli aradaki parayı ödeyerek almam olabilir mi ?

Ben açıkçası aynı bilgisayar gelsin istemiyorum . 0 ile değişmesini veya ssd si ve ekran kartı daha iyi olan y520 yi almayı istiyorum.

Tüketici haklarına nasıl başvuracağım online başvuru var mıdır ? Ve süreç nasıl ilerliyor. Pc parasını mı iade alıyorum veya değişim mi oluyor?

Cevabınız için teşekkür ederim

Sunmalarını bekleyebilirsin. Pc değişim talebi etmen mantıklı olur. Ama üst modellerini öğrenip ona göre karşılaştırma yapıpta alabilirsin. Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi online burdan başvurabilirsiniz. Süreç hakkında bi bilgim yok ama Pc parasını iade alırsınız. Ama en mantıklısı servise göndereceğiniz zaman bu seferde aynısı olarak gelirse tüketici haklarına ayıplı mal olarak şikayet edeceğim diyin onlar ona göre size yağ çekmeye başlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı