ASUS M52BC/M32BC sistem rahatsız edici toz bulutu

lincfold

Femtopat
Daha fazla  
Daha önceden de olan bu sorun son zamanlarda aşırı artmaya başladı, önceden beni bu kadar rahatsız etmiyordu. Şimdi bayağı çok rahatsız edici oldu ve öksürtmeye başladı, bu konuyu detaylandırmam gerekirse ilk önce güç kaynağından geliyor sandım ve bilgisayar açıkken gelen kokudan nerede problem olup olmadığına baktım fakat koku güç kaynağının yakınlarından geliyordu ve ben de kendimce herhalde yeni güç kaynağı alırsam düzelir, dedim. Bilgisayarı kaldırıp içini açtığım zaman da içerisinde o soluğudum zaman toz solurmuş gibi hissettiren yoğun bir göremediğim bir bulut gibi bir şeyi soluyordum, bilgisayar açıkken de masamın altında böyle bir bulut biriktiğine eminim. Aklıma yıllar önce kullandığım bilgisayarın içerisindeki güç kaynağını yeni bilgisayarımda deneyebileceğim geldi, bayağı önceden kullandığım için ilk önce takmakta korktum ama Watt değerlerine falan baktıktan sonra bir deneyeyim eğer koku veya toz bulutu gibi bir şey hissettirmezse en azından sorunun güç kaynağında olduğunu anlarım diye.

Değiştirdim ve ilk başlarda öyle bir koku yok gibi geldi, güç kaynağının fanı hızlı çalışıyordu ve arkadaşım oyuna girme, hemen bilgisayara yüklenme dedi. 10 dakika sonra GTA V açtım ve sorunsuzdu hatta bilgisayarım daha hızlı açıldı bile diyebilirim, FPS değerlerine tam olarak bakmadım ama olsun. Tekrar o kokunun yayıldığını hissettim, kafamı eğip masanın altına soktuğum zaman boğucu bir toz bulutu soluyor gibiydim. Bilgisayar başında tüm zevkimi kaçırdı bu olay, sonrasında çıkarttığım güç kaynağının içindeki tozları fırça yardımıyla temizleyip tekrardan taktım ve sorun devam ediyor.

Anakart - ASUS M52BC/M32BC
Acbel PSU (uzun zamandır kullanıp da sorun çıkarttığını düşündüğüm güç kaynağı)
Casper PSU (eskiden kullandığım bilgisayarın içindeki güç kaynağı)
Bilgisayar ağır yük altındayken çok fazla toz bulutu yapıyor.
Bilgisayar yük altındayken bu rahatsız edici duman daha çok çıkıyor ve dumanın güç kaynağından geldiğini de doğruladım.
Sistem yük altındayken baya yapıyor bunu ve birkaç çözüm yolu buldum, işlemcinin kullanımını azalttığımda azaldığını fark ettim fakat geçenlerde bilgisayarı güncellediğim için overclock programı geçerliliğini yitirdi.

Dosya Ekleri

• IMG_20210502_215232.jpg
    IMG_20210502_215232.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20210502_213110.jpg
    IMG_20210502_213110.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı