GTX 1660 Ti Windforce rahatsız edici ses

Flawsome

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle o inanılmaz rahatsız edici sese BURADAN ulaşabilirsiniz, sistemim aşağıdaki gibidir;
  • Intel Core i5 9400F.
  • MSI Z370A-PRO.
  • Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Windforce.
  • Adata SX6000 PRO 512 GB m.2.
  • Adata XPG Gammix D10 Dual 8x2 RAM.
  • Western Digital Caviar Blue 1 TB.
  • FSP Hyper k 500 500W.
  • FSP wındale 3 CPU cooler.
  • Kolınk stronghold whıte kasa.
  • 3X bıtfenıx spectre kasa fanı.
Sistemdeki Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Windforce ile sistemi topladığımdan beri sorun yaşıyorum. Tam 3 kez fan yüzünden servise gönderdim, her seferinde servis notu olarak fan değişti dendi ama inanılmaz rahatsız edici bir fan sesi var. Bu fan sesi %75 ile %95 arasındaki herhangi bir fan hızında geliyor. Oyunlar zaten genel olarak %75 80 kullanıyor ve bu ses hep var. Manuel olarak fanı sabitleyince de ısı artışı yaşıyorum. Bu ekran kartı yaklaşık bir buçuk yıldır bende. 3 kez de servise gitti yaklaşık 2 ay kadar bir süre kullanamadım yani. Gigabyte ile iletişime geçip değişim sağlayabilir miyim acaba? Ayrıca bu ses neyin sesidir bilen biri var mı acaba? Tekrar belirteyim ses sadece %75 ile %95 arası geliyor.

En büyük hatayı Windforce gibi kronik ses sorunu olan bir model alarak baştan yapmışsın. Keşke biraz daha fazla verip Gaming X veya 3 fanlı Gaming OC modelini alsaymışsın. Kart kronik olarak sorunlu.

Coolstart yapılmış V8 scania sesi bu. Ekran kartı olamaz.
1660 Ti Windforce sahibiyseniz çok ilginç anlar yaşayabilirsiniz 😀
Windforce modellerinde böyle sorunlar yaygın maalesef. Aynı zamanda ısınma sorunu da yaşıyor olabilirsiniz. Çoğu oyunun %75'e yakın fan kullanması normal değil.
Isınma pek yok aslında, yani 1.5 senede 70 dereceyi daha göremedim. Tabi bu sese gıcık olup 62-63 derecelerde oyunu kapattığımdan dolayı da olabilir 😞

En büyük hatayı Windforce gibi kronik ses sorunu olan bir model alarak baştan yapmışsın. Keşke biraz daha fazla verip Gaming X veya 3 fanlı Gaming OC modelini alsaymışsın. Kart kronik olarak sorunlu.
Acemiliğime denk geldi diyelim, Inventus bilgisayardaki teknik elemanlarla konuşarak toplamıştık, onların önerdiği kart bu olmuştu.

Geri
Yukarı