Asus Marka Ürün Almayın

Monster, ucuz klavye, touchpad gibi ürünleri alıp, marka basıyor. Bu yüzden ucuz. Asus kendi üretimi ya da kaliteli firmalardan alıyor. Yalan değil, galiba Technopat'ın bir videosunda @Recep Baltaş ya da @Ali Güngör söylemişti.
Evet böyle bir şey var. ASUS markasında sıkıntı yok zaten. Tek sıkıntı ASUS'un Türkiye'de yetkili servisi bulunmaması. Ben de şahsen 5000 TL'ye monster alacağıma 7-8 bin TL'ye daha bilindik, yıllanmış dünya markalarından alırım. Logo basıp da "Türk markası" demekle bizim insanlarımızı kandırmış oluyorlar.

Konu başlığındaki arkadaşın aynı model laptopu arkadaşıma almıştık. CS:GO oyununda işlemci sıcaklığı 99 dereceye çıkıyordu. Mavi ekran ya da kapanma gibi bir sorunu yoktu muhtemelen yeni olduğundan ama bilgisayar normal olarak ısınınca hızını yavaşlatıyordu ve oyunlarda donma oluşuyordu. Asus servisini aradık, 99 derecede sabit çalışan makineye 100 derece olmadıkça sorun olmaz kullanmaya devam edin dediler, şaka gibi gerçekten. Servise gönderdik macun değiştirmişler 1 derece fark etmedi tabi. Daha önce eski MSI GE ve GT serileri, Asusun bu modelini kullandım, GT serisi soğuk çalışıyordu diğerleri tost makinesi. Monster'ın 6-7 farklı laptopunu kullandım en sıcak havada 82-83 derecenin üstüne çıkanını görmedim. Monster PC'lere driver yazılımı firma tarafından geç geliyor, bundan dolayı Windows güncellemesi sonrası laptoplar ara sıra mavi ekran verebiliyor ama 7-8 senelik laptopunun bile çoğu hala taş gibi çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç üründen dolayı tüm markayı kötülemeyi bırakın. Yaşadığınız sıkıntı çok başka türde. Öncelikle bilgisayarınız çok ısınıyorsa adamlar içine klima takma gibi bir imkanı yok. Bilgisayarın kendi sorunudur ve neredeyse çözümü yoktur. 3-4 Tab açınca kasması Ram ve kullandığınız tarayıcıdan kaynaklı. Siz, az para vereyim ama çok üst düzey Laptop'lar gibi ısınma sorunu olmasın, Ram'i yüksek olsun, bataryası 5-6 saat gitsin, CSGO oynarken kapanmasın istiyorsunuz. Fakat aldığınız Laptop bunlar için tasarlanmamış. Lütfen tek bir üründen tüm markayı çöpe atmayı bırakın.

Konuyu gördüm, üzüldüm, şu an yorumlamak için çok fazla detay var. Ayrıca araştırılması için ilettim, bilginiz olsun. Marka bağımsız bugüne kadar sayısız servis noktasını ve hatalı uygulamayı firmalara özellikle iletip biz de düzeltmeleri için onları bilgilendirdik. Her konuya tek tek mesaj yazmasak da mümkün mertebe pek çoğunu takip ettiğimizi, kullanıcı lehine bizim de uğraştığımızı bilmenizi isterim.

@Ali Güngör konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Dün zor da olsa DOA belgesini alabildim ve hepsiburada.com'dan aldığım firmaya gönderdim. Ürünü değiştirmek istiyorum fakat stokta yok değiştiremeyiz para iadesi yaparız şeklinde dönüşler alıyorum hepsiburada.com müşteri temsilcilerinden. Para iadesi yaparlarsa aynı seviyedeki bir bilgisayarı almak için minimum 2000-2500 lira gibi para vermem gerekecek. Birde servis süresi iade/değişim süresi derken 2 aya yakın bir süredir bilgisayarım yok. Tezimi yetiştirmeye çalışıyorum fakat bu şartlarda yetişmesi çok zor gözüküyor. Eğer tezim yetişmezse 2500 lira harç yatırmam gerekecek. Toplamda 5000 lira gibi maddi bir zararım olacak. Bu durumu gerek ASUS firmasıyla gerekse hepsiburada.com ile defalarca görüştüm fakat ortaya çıkacabilecek mağduriyeti göz ardı edip sorun yokmuş gibi davranıyorlar. Umarım değişim süresince hepsiburada.com ile sorun yaşamam ve cebimden para çıkmadan ürünü değiştirirler. Tekrardan konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sabah servisten aradılar. 2015'te 1800 TL'ye aldığım bilgisayarın anakartında arıza olmuş, 3050 TL istediler.
images.jpg

Benim önceden Brighstar garantili YotaPhone 2 cihazım vardı. O garanti servisi de şimdi bir şey diyeceğim ama içimde kalsın öyle rezalet bir servis. Ararsın yabancı çıkar. Cihazı aldığım yeri ararım ekran için soru sorarım 2 dakika sonra bana batarya diye dönüş yaparlar işte böyle olabiliyor. Geçmiş olsun bu arada. Cihaz hala bende fakat o eskisi gibi sevgim kaçtı sadece anılar...

Tamda tahmin ettiğim gibi oldu hepsiburada.com aldığınız firma ürünü tedarik edemezse bile yardımcı olacağız firmalara mail attık cevap bekliyoruz demişti ki bunun sadece bir oyalama politikası olduğu ortaya çıktı. Şuan verdikleri cevap şu şekilde "ASUS hiçbir şekilde cihazın değişimini onaylamıyor bu yüzden para iadesi yapıyoruz." Peki o zaman size gelen bu bilgiyi bana mail olarak görselini alıp gönderin dediğimde sessiz kalıyorlar. Çünkü bunu ASUS değil hepsiburada.com'da satış yapan firma söylüyor. Peki hepsiburada.com çalışanları bana bunu niye söylüyor çünkü yıldırmak istiyorlar. Bu gibi firmalardan uzak durun. Hepsiburada.com ile yaşadığım sorunlar ilgili bir başlık açacağım fakat iddia ettikleri "ASUS değişimi onaylamıyor" konusu ile ilgili ekte ASUS firmasının bana verdiği belgeyi paylaşacağım. Firmanın ne kadar yalancı ne kadar iş etiğinden uzak bir firma olduğunu anlayın.

Dosya Ekleri

• değişim1.jpg
    değişim1.jpg
    37,3 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı