Asus Maximus V Formula Mac OS X Mavericks Kurulumu

Mahmut Bal

Kilopat
Sistem özelliklerimi yazarsam maverciks kurulumu için gerekli ayarları yapmam konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özelliklerim şöyle:

• anakart: asus formula v
  • işlemci: i7 3770k
  • ekran kartı: gtx 780 ti sli (çift ekran kartı kullanıyorum)
  • ram:16 gb 2133 mhz g-skill cl10
  • ses kartı: creative fata1ty champion ses kartı
  • ssd: vertex 4 256 gb
  • hdd: 2 tb green sata 2 hard disk
  • İşletim sistemi: windows 8.1 orjinal lisanslı

Genel olarak sistemim bu. Ben windows'u ve mac maverciks'i aynı anda kullanmak istiyorum. Sistem boot ediyor ancak yükleme ekranına birtürlü gelemiyorum. Güvenli modda başlattığımda ise siyah ekranda kalıyor sistem. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden tşk ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kurulu diskin yanınamı Mavericks kurmak istiyorsunuz, yoksa önce Mavericks sonra Windows mu kurmak istiyorsunuz. Bu arada anakart modelini tam olarak belirtin ki, yardımcı olalım.

Yazımda belirttim. Windows 8.1 işletim sistemi SSD'de kurulu. Hard diske de mac mavercik kurmak istiyorum.

• anakartım:asus maximus v formula
  • ekran kart:gtx 780 ti sli (çift ekra kartı)
  • ram : 4x4=16gb 2133 mhz g-skill ram kit
  • işlemci: intel i7 3770k
  • ses kartı:creative x-fi fata1ty champion

İlk olarak BIOS'u son sürüme güncelleyin. Sonrasında da bu rehberdeki gibi BIOS ayarlarınızı yapın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Akabinde 10.9.1 USB'si ile boot edin. Alternatif olarak Unibeast rehberimizi de deneyebilirsiniz:

UniBeast Mac OS X Mavericks Rehberi » Technopat

2 disk varsa işin kolay. Ben hiç bir ayar yapmadan direk kurmuştum. Tabi Mavericks kurulumu sırasında her ihtimale karşı SSD'yi sökersen veri kaybetme riskini ortadan kaldırmış olursun.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yazdığınız şeylerin hepsini denedim. Olumlu - olumsuz sonuç belirtemememin sebebi, ne için olduğunu anlamadığım 1 günlük banlanmamdır.

Yukarıda yazdığınız yöntemleri deneyip başarısız olduğum bir video hazırladım bugün. Sizler de izleyip nerde yanlış yaptığımı veya hangi ayarları yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.

amamilya;

Forum kurallarında belirtilen yazım kurallarına uymadığın için ceza aldın. Aynen şu an olduğu gibi. Bu banlama değil süreli cezadır. Eğer ceza aldığınızda özel mesaj kutusunu okusaydınız neden aldığınız yazardı.

Hangi yolu denediysem de başarılı olamadım. Aldığım hata raporlarından bazılarının resmini çektim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

fimx.jpg
osr3.jpg
lxlt.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı