Asus P8Z77-V LX Mac OS X Mavericks Kurulumu

Minastreyd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar....
Kendim topladığım masaüstü bilgisayarıma hackintosh uygulamak istiyorum. Bundan önce bilgisayarıma iATKOS_ML3U uyguladım ama bazı eksiklerim vardı bunları düzeltmeye çalışırken açılışta uyarı işareti gelmeye ve sistem açılmamaya başladı bende yardımlarınıza başvurdum.

Bilgisayarımın başlıca özellikleri:
  • Asus P8Z77-V LX Anakart
  • İntel Core İ5-3570K 3.40 GHZ
  • AMD Radeon HD 7870 Ghz Edition Ekran Kartı
  • 16 GB RAM
  • Ses Kartım Realtek ama modelini hatırlayamadım şuan
  • 1Tb Hard Disk
  • Cooler Master Haf 912 Kasa

Başlıca özellikleri bunlar arkadaşlar... Sizden şimdi iki ricam var aslında:

1-Bu makinaya hangi versiyonu kursam daha iyi çalışır daha verimli olur. Ben eski denememde ekran kartında sorun yaşadım ekran kartımı 7Mb olarak görüyordu. Acaba ekran kartım uyumsuz mu Hackintoos için?
2-Denemelerde ben sistemi tüm hard diskime kurdum. Şuan bu sistemde çalışmadığı için bilgisayar normal olarak herhangi bir sistemle çalışmıyo... Elimde Windows 8.1 Pro var bunu kurmaya çalışırken hard diskimin Mac formatında olmasından dolayı yükleme yapamadım. Anlıyacağınız kaldım böyle:) Hard diskime önce Windows 8.1 Pro yu devamında yarısınada Mac kurmayı düşünüyorum bunun için öncelikle hard diskime hangi işlemi yapıp düzeltebilirim?....

Elimde bir tanede leptop olduğu için ordan sürekli konuyu takip edip yardımlarınızı uygulamaya çalışıcam arkadaşlar çok tşk ederim... Bu arada eğer canlı olarak yardımcı olmak isteyen olursa iletişim kurmak isterim. Özellikle ekran kartı konusun da sorun yaşayacağımı düşünüyorum. Ama teknopat sevenlerede güveniyorum tşk ederim arkadaşlar.....

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarıma win 8.1 proyu kurmayı başardım yine teknopat sayesinde tşk ederim... Tek sorunum şu kaldı yardımlarınızı bekliyorum... Mac Osx Maverick kurmak istiyorum diskin yarısına bilgisayarımın özellikleri yukarda yazılı... Bios ayarlarım ve ekran kartını mac e uyumlu hale getirme konusunda yardımlarınızı istiyorum çok tşk ederim tekrar

Bilgisayarı açın ve Delete tuşu ile BIOS'a girin.

"Advanced Mode" butonu ile gelişmiş ayarlara girin.
F5 ile "Load Optimized Defaults" yapın.
  • Advanced -> SATA Configuration -> SATA Mode Selection: AHCI
  • Advanced -> System Agent Configuration -> Graphics Configuration -> Primary Display: iGPU (Eğer harici ekran kartı yoksa)
  • Advanced -> System Agent Configuration -> Graphics Configuration -> iGPU Memory: 96M (Eğer harici ekran kartı yoksa)
  • Advanced -> USB Configuration -> Intel xHCI Mode: Auto (not smart)
  • Advanced -> USB Configuration -> EHCI Hand-off: Enabled
  • Boot -> Fast Boot: Disabled
  • Boot -> Full Screen Logo: Disabled
  • Boot -> Setup Mode: Advanced Mode
  • Boot -> Secure Boot -> OS Type: Other OS

Şeklinde yapman gerekli. BIOS yaması veya update yapman gerekebilir.

Tşk ederim arkadaşlar deneyeceğim inş başarılı olurum fakat bişi takıldı aklıma. Bu arkadaş değişik bi yöntem kullanmış. Normalde youtubede ki videolardan(recep hoca) baktığımda hiç böyle bişiler yapmıyo. Ne farkı var arkadaşlar?

MyHack rehberi kullanmış ki o da var sitemizde:

myHack ile PC'ye Mavericks Kurulumu » Technopat

Ama MyHack şart değil tabii ki. Doğrudan bu sürümü USB'ye atıp sonra 6. mesajdaki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçebilirsiniz.

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı

Açıkçası çok bir soru sormanıza gerek yok zira anakartınız için gerekli her şey yapılmış durumda. Şu noktadan sonra soracağınız soruların çoğu aslında kaynakları okumazsanız oluşur :)

7870 biraz zorlar sizi ama onun için de rehber mevcut Rehberler kısmında:

OS X Mavericks AMD HD 7000 Ekran Kartı Çalıştırma Rehberi | Technopat Sosyal

Cok teşekkür ediyorum hocam. Soru sorma nedenim aslında biraz garantiye almak. 2-3 gündür bununla uğraşıyorum. Ondan konu açtım. Cok teşekkür ediyorum. Geri dönüş yapacağım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı