Asus Maximus VIII Formula anakart çıktı

Arkadaşlar, Asus'un Rog serisi anakartlarından üst seviyeye hitap eden modeli Maximus VIII Formula modeli piyasaya sürülmüş. Yakın bir zamanda Türkiye'de de piyasada olur. Anakarta farklı renk seçenekleri, parçalara ayrılabilen yeni armor zırh ve yeni bağlantı seçenekleri eklenmiş. ROG MAXIMUS VIII FORMULA - Overview

Son düzenleme:
Sizin gibi custom sıvı soğutma kullananlar için biçilmiş kaftan:)
Yani, anakartı değiştirmiş olsam; alabileceğim kart budur diyorsunuz. Bu konuda hemfikiriz. Fakat anakartım daha taze ve körpecik :D ayrıca da canavar gibi.
Yalnız, Asus yapmışken neden yongaya da blok yapmamış anlamadım, yani ille de bi yerden kırpacaklar.

Benim şu an kullandığım anakartın bir üst modeli. Benim kullandığım modelinde önemli bir dizayn hatası yapmışlardı. M2 SSD desteği mPCI Express Combo bağlantı kiti sayesinde sağlanıyordu. Yalnız bu aparat sadece küçük M2 SSD'lere destek veriyor. Uzun M2 SSD anakartın soğutucu blokları yüzünden takılamıyor. Bu yeni seride bu problemi çözmüşler. Anakartın parçalara ayrılabilen zırhı sayesinde artık tüm M2 SSD'lere destek sağlıyor. @er36po, sizin kullandığınız anakart öyle hafife alınacak bir ürün değil. En az 3 sene daha sizin yüzünüzü kara çıkarmaz. Bu güne kadar kullandığım hiç bir ASUS ürünü yüzümü kara çıkartmadı.

Asus yapmışken neden yongaya da blok yapmamış anlamadım, yani ille de bi yerden kırpacaklar.
Sıvı bloklarını tümüyle mosfet'leri soğutmak üzere dizayn etmişler. Yonga setini soğutmak için görsellerini incelersen pasif soğutma tercih edilmiş. Bu güne kadar yonga setini soğutmak için sıvı blokları kullanan bir anakart modeli görmedim. Ha bu ne kadar gerekli onu da bilmiyorum:)

Dediğim gibi, yapmışken Yonga'ya da yapılabilirdi. Ha gerekli mi? Evet, bana göre yapmışken ona da yapılmalıydı.
Ben mesela, Yonga'ya da sıvı bloğu kullandım, şimdi seriiinn serin çalışıyor (y)

Yabancı sitelerde extreme'in altında 400-500$ bandında olacağı söyleniyor. Türkiyede msi 'ın titanium diye geçen anakartın rakibi olacaktır diye düşünüyorum. Asusun her çıkardığı anakarta hasta oluyorum bu gidişle yakında toplayacağım sistem sadece anakarttan ibaret olcak. Maximus vii formulada ekwb'nin simgesi yoktu büyük olasılıkla bunda ortak bir çalışma yaptılar.

Yabancı sitelerde extreme'in altında 400-500$ bandında olacağı söyleniyor. Türkiyede msi 'ın titanium diye geçen anakartın rakibi olacaktır diye düşünüyorum. Asusun her çıkardığı anakarta hasta oluyorum bu gidişle yakında toplayacağım sistem sadece anakarttan ibaret olcak. Maximus vii formulada ekwb'nin simgesi yoktu büyük olasılıkla bunda ortak bir çalışma yaptılar.
Evet soğutucu bloğun tasarımında EK firmasıyla birlikte hareket etmişler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı