Asus N53SV Bazı Oyunlarda Cızırtı ve Kasma Problemi

• Konuyu başlatan delurax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 6B
Error scan taraması şu şekilde sonuç verdi

Bir tane kırmızı kutu buldu ve Error at 3090 MB (LBA 6330324) diye bir yazı var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png2.png
    Adsız.png2.png
    36 KB · Görüntüleme: 443
Hocam hard disk ta problem var. Ömrünü doldurmak üzere muhtemelen o ses de hdd den geliyordur. Kafa vuruyordur. Yeni bir hdd alman gerek.

Hocam daha iki yıl oldu alalı iki yıl da hard disk ömrünü doldurur mu ki dışarıdan bi zarar geldiğini de düşünmüyorum o problemin içeriğini biliyor musun kesinlikle değiştirilmesi mi gerekiyor dersin ve kafa vurmak ne anlama geliyor tam olarak ?

Benimde aynı marka, model ve özellikte bir cihazım var ve aynı sorunları yaşıyorum. Pc mi sürekli fişte kullanıyorum, performans modunda çalışıyor. Nvidia ile uyumlu olan çoğu programı nvidia ekran kartı ile çalıştırmama rağmen Counter strike gibi bir oyunda bile aşırı ısınma problemi oluyor ve bu sıralarda aynı cızırtılı ses başlıyor. Ses kısmında değilim ama performans istediğim bir pc de bu problemleri yaşamak malesef sinir bozucu oluyor. Pc yi alalı sanırım 2-3 yıl oldu, çok araştırdım fakat sorun halen çözülmedi. Konu üzerinden biraz zaman geçmiş siz bir çözüm bulabildiniz mi ? :D
Not: Soğutucu kullandığımda bile aynı problem devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı