Asus N550JK CN090H-Asus N550JK-CN167D?

İlke Karcı

Hectopat
Daha fazla  
Asus N550JK-CN090H Notebook en performanslı asus notebook modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar
Asus N550JK-CN167D Notebook en ucuz asus notebook modelleri performanslı modeller olarak pcdepo.com da üzerinde 3 - 6 - 9 taksit seçekeleri satın alınabilmektedir - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar

Merhaba arkadaşlar, benim size sorum bu iki bilgisayar arasında birinin 16gb diğerinin ise 8gb ram'e sahip olması yönünde olacak. Mühendislik son sınıf öğrencisiyim, oyun amaçlı alacağım bilgisayarda aynı zamanda çizim programlarında da bana ilerde sıkıntı yaşatmasın, uzun ömürlü bir bilgisayar olsun istiyorum. Sizce bu fiyat farkını vermeli miyim, yada bana bu fiyat aralığında şu bilgisayar kesinlikle daha iyi diyebileceğiniz bir başka bilgisayar var mı?
Bu arada MSI düşünüyordum ilk zamanlarda ama MSI'ların uzun vadede ısınma sorunu yaşatması beni caydırdı.

Fiyat farkınının nedeninin bir kısmını ek 8gb ram oluşturuyor, büyük kısmını ise işletim sistemi oluşturuyor. Elinde lisanslı işletim sistemin varsa freedos olana yönelip fiyat farkını ödemekten kurtulabilirsin, daha sonra 16gb'a yükselme yapılır.

Fiyat farkınının nedeninin bir kısmını ek 8gb ram oluşturuyor, büyük kısmını ise işletim sistemi oluşturuyor. Elinde lisanslı işletim sistemin varsa freedos olana yönelip fiyat farkını ödemekten kurtulabilirsin, daha sonra 16gb'a yükselme yapılır.
16gb'a yükseltme işi peki orjinalinden 16gb gibi verimli olur mu? Benim hiçbir bilgim yokda bu konuyla ilgili. Birde bu durumda siz olsaydınız hangi bilgisayarı tercih ederdiniz. Yada bunların dışında bir bilgisayar mı tercih ederdiniz? Niçin?

Ram yükseltmede hiçbir sıkıntı olmaz, uygun frekans değeri olan tüm ramlerle yükseltme yapabilirsin. Bu bilgisayarın bence tek eksiği ekran kartının gddr3 belleklere sahip olması, onu dışında diğer özellikleri her işin üstesinden gelir. Oyun ve cad programlarının daha performanslı çalışması için sonradan ssd takviyesi yapmalısın. Şuan önerebileceğim fiyatı uygun pc bilmiyorum, kampanyaları takip edebilirsin.

MSI'ı ben 1 sene kadar kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Sorun yaşayanda fazla duymadım açıkcası. MSI önerecektim fakat istemediğiniz için bunu öneriyorum. GTX 860M barındırıyor içerisinde.
LENOVO Ideapad y5070 432245 Multimedia Notebook serisi modeller en ucuz fiyatları ile pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar[/QUOTE
Teşekkür ederim öncelikle ilgilendiğiniz için. Peki sizce, Asus kalitesinden ve işlemci için ayrı ekran kartı için ayrı olmak üzere cift fanından vazgeçmek gerekir mi GTX 860M bunlara değer mi? Yani açıkçası kimse yanlış anlamasın ama Lenovo bana çok güven bir marka değil. Aydınlatırsanız sevinirim.

MSI'ı ben 1 sene kadar kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Sorun yaşayanda fazla duymadım açıkcası. MSI önerecektim fakat istemediğiniz için bunu öneriyorum. GTX 860M barındırıyor içerisinde.
LENOVO Ideapad y5070 432245 Multimedia Notebook serisi modeller en ucuz fiyatları ile pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar
Teşekkür ederim öncelikle ilgilendiğiniz için. Peki sizce, Asus kalitesinden ve işlemci için ayrı ekran kartı için ayrı olmak üzere cift fanından vazgeçmek gerekir mi GTX 860M bunlara değer mi? Yani açıkçası kimse yanlış anlamasın ama Lenovo bana çok güven bir marka değil. Aydınlatırsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı