Asus N56VZ USB olmadan boot etmeme sorunu

Sayın Montezuma,

Özür dilerim ben yanlış ifade ettim. Demek istediğim, Mavericks ya da Yosemite Kext'leri El Capitan ile uyumlu mudur? Bir iki tane İntel HD 4000 için Kext denedim ancak sonuç alamadım. Sadece Kext yüklemek yeterli midir yoksa başka bir işlem yapmam gerekiyor mu?
[Çözüldü] Yosemite 10.10 Kext Sorunu
Buradaki soruna verdiğiniz cevaba "4. Disk izinlerini ve Cacheleri onar. ( Kext Wizard kullan: http://wizards.osxla...t/download.html)" demişsiniz. Bu durum bütün Kext'ler için geçerli midir? Ve Disk İzinlerini ve Cache'leri onarma kısmını Kext Wizard ile Kext yüklerken program kendisi otomatik yapıyor mu? Yapmıyorsa Disk İzlencesi'nden El Capitan yüklü bölümü seçip "Disk İzinlerini onar" mı diyecem ( Bu soruları, Mavericks kullanırken yapmadım ya da yaptığımı hatırlamadığım için soruyorum).
Kext ile ilgili yardıma ihtiyacım var. Öncelikli olarak ekran dalgalandığı için İntel HD 4000 Kext'ini yüklemek istiyorum. Kext önerebilir misiniz? Ve yükleme adımlarını yazabilir misiniz?

Mesajlarında o kadar çok soru var ki, (bazıları anlamsız) soru sormak yerine bunları denesen Hackintosh deneyimi kazanacaksın ve bu soruları sormana gerek kalmayacak. Ya da Mac OS içinde benzer konuları araştırsan yine sorularının cevabını bulacaksın.
Bir iki tane İntel HD 4000 için Kext denedim ancak sonuç alamadım
El Capitan kurulum imajı içinde "Kurulum sonrası araçlar" klasöründe HD4000 için Config.plist dosyaları var, biliyorsun değil mi? Nasıl kullanılcağını yine aynı klasörde "beni oku" adı altında anlattım.
Buradaki soruna verdiğiniz cevaba "4. Disk izinlerini ve Cacheleri onar. ( Kext Wizard kullan: http://wizards.osxla...t/download.html)" demişsiniz. Bu durum bütün Kext'ler için geçerli midir?
Elbette geçerli.
Kext Wizard ile Kext yüklerken program kendisi otomatik yapıyor mu
Hayır yapmıyor. Kext Wizard içinde ayrıca seçenek var. Biraz dikkatlice incele programı. Yeni imajda paylaştığım "easy kext pro" otomatik yapıyor.
Kext ile ilgili yardıma ihtiyacım var. Öncelikli olarak ekran dalgalandığı için İntel HD 4000 Kext'ini yüklemek istiyorum. Kext önerebilir misiniz? Ve yükleme adımlarını yazabilir misiniz?
Bak, mesajını iki kere tekrar ediyorsun.

İyi günler.
Ekran kartını ne yaptıysam tanıtamadım. İşin kötüsü Kext'i yükledikten sonra sistem açılmıyor. -x komutunu da kabul etmiyor. Her hatalı Kext'ten sonra tekrardan format atmam gerekiyor. Açılmayan sistemi açmak için bir yöntem var mı? Bir de Mavericks'te kullandığım DSDT dosyasını buldum. Bunu kullanabilir miyim? Nereye kopyalamam gerekiyor?

Açılmayan sistemi açmak için bir yöntem var mı
Windows içine Paragon HFS+ for Windows® 10 - Introduction kur. Bununla OS X içine erişim sağlayabilirsin. Aurıca ekran kartı için kext yüklemek yerine imaj içinde mevcut olan Config.plist dosyalarını kullanabilirsin. Ve farklı platform ID'lerini Config içine girerek deneyebilirsin.
Intel HD 2500*/4000 (Capri)
0x01620005 HD 4000 Desktop
0x01620006 No connectors
0x01620007 No connectors
0x01660000 HD 4000 Mobile
0x01660001 HD 4000 Mobile
0x01660002 HD 4000 Mobile
0x01660003 HD 4000 Mobile - Chimera Default
0x01660004 HD 4000 Mobile - 1600x900 or 1920x1080
0x01660008 HD 4000 Mobile
0x01660009 HD 4000 Mobile
0x0166000A HD 4000 Desktop - Chimera Default
0x0166000B HD 4000 Desktop

USB içindeki config.plist dosyalarından "config_HD4000_1600x900_6series.plist" dosyasını EFI/Clover içindeki config.plist dosyası ile değiştirdim ( adını "config.plist" yaptıktan sonra ). Clover Configuration ile platform ID'yi "01660009" yaptım. Bilgisayar tanıdı sanırım ama şifre girme ekranında Klavye ve Fare çalışmadığı için Masaüstünü göremedim ve sorunsuz yüklenip yüklenmediğini öğrenemedim. Harici Fare kullanıyorum ama harici Klavye kullanmıyorum.

Sayın Montezuma,

Başardım.
Şöyle ki; Clover Bootloader'i kurduktan sonra, USB / EFI içinde bulunan BOOT ve CLOVER klasörlerini HDD / EFI içindeki BOOT ve CLOVER klasörleri ile değiştirdikten sonra sistemi Yeniden Başlattım. USB'yi çıkarınca tekrar BIOS ekranına attı beni. USB'yi takıp tekrardan BOOT ekranına geldim. Clover Bootloader'i yükleyince Clover Boot Ekranında Clover Boot Options diye bir menü oluşmuştu altta Options'un yanında. Clover Boot Options menüsüne girip "Add Clover boot options for all entries" yazan yeri ENTER'ledim. USB'yi çıkardım ve Ctrl + Alt + Del yaptım ve karşımda Clover Boot ekranı.

Merhaba syburn. Bende de Asus N56VZ var ve yazdıklarını burada görünce sevindim doğrusu çünkü daha önce 2013 yılında o kadar uğraşmama rağmen bir türlü boot edememiştim. İnternette videoda aynı marka modele kurmuş hatta wifiyi bile tanıtmış kişilerin videoları vardı fakat nasıl yaptıklarını anlatmıyorlardı.

Yaptıklarınının aynısını yapmama rağmen ben boot etmeyi başaramadım. Ve fare ve klavye sorunu bendede var. Hadi wifiyi dert etmiyorum. Onu Usb wifi adaptör ile halledebiliriz. Bana ulaşabilir misin? facebook

Sorunu çözdükten sonra buraya detaylı bir mesaj yazarım hata eğer wifiyi falan tanıtabilirsem N56VZ modeline kurulum videosu bile çekip koyabilirim buraya.

Merhaba emo_57,
Kurulum için hiç çaba sarf etmedim. OS X El Capitan RAW 10.11.6 Güncel Kurulum İmajı adresindeki Laptop için olan RAW imajını kullandım. Elimdeki USB 3.0'lardan birine Win 32 Disk Imager programı ile yazdırdım. BIOS ayarlarında önce Default yaptım. Sonra Secure Boot seçeneğini "Disable" yaptım. Bir de USB Configuration menüsünde "Auto" yazan bir yer vardı adını hatırlamadığım onu da "Enable" yaptım. Bu şekilde kurulum ekranına sorunsuzca ulaştım ve kurulumu sorunsuz bir şekilde yaptım. Acaba BIOS ile ilgili kısımda atladığın bir yer mi var? Çünkü yazdıklarım dışında en ufak bir şey yapmadım. Eğer Kext'ler ile beraber sorunsuz kurulum gerçekleştirebilirsen beni bilgilendirirsen sevinirim.

Sayın Montezuma,
Dual Boot olarak kurulum yapamıyorum bir türlü. Videoları izliyorum aynısını uyguluyorum olmuyor. Sürekli format atmaktan yoruldum. Disk İzlencesi ile HDD'yi 3 parçaya ayırıyorum. Windows 10 çok ağır çalışıyor. Windows 10 yükleme ekranında HDD'yi 3 parçaya ayırıyorum. El Capitan kabul etmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım işin gerçeği. Ben de HDD'yi MBR'ye çevirdim ve UEFI'yi kapattım. Bir de böyle denemek istiyorum. UEFI'sız kurulumu nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Boot ekranında USB'yi önünde UEFI yazmadan seçince siyah ekranda kalıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı