ASUS P7H55M-LX overclock ayarları

Evet doğrudur tek slot 8 GB RAM desteklemiyor.
X3470 için bir sorun olcağını sanmıyorum ben X3440'ı 3.8GHz'de overclock ku şekilde kullanmaya devam ediyorum ama dediğim gibi CPU voltaj ayarları yok.

Şöyle bir şey var BIOS ekranındayken F5 le tüm ayarları sıfırla. DRAM voltage sekmesinin üstüne CPU vcore voltage sekmesi açılıyor. Fakat BCLK frekansı 149A kadar yükselttiğinde CPU vcore voltage sekmesi çalışıyor. BCLK'yı 150 yaptıgında vcore voltage sekmesi kayboluyor. Sonra tekrar F5LE getirebiliyorsun. Ama çıkmaz bir döngü 150'yi geçince kayıp olması. Çözümünü bulamadım çok da araştırdım. Yabancı bir forumda bir kişinin daha başına gelmiş. Yüksek ihtimalle senin BIOS'da da aynısını yapacak bir dene bakalım F5 le her şeyi sıfırlayınca vcore voltaj gelecek mi?

Şöyle bir şey var BIOS ekranındayken F5 le tüm ayarları sıfırla. DRAM voltage sekmesinin üstüne CPU vcore voltage sekmesi açılıyor. Fakat BCLK frekansı 149A kadar yükselttiğinde CPU vcore voltage sekmesi çalışıyor. BCLK'yı 150 yaptıgında vcore voltage sekmesi kayboluyor. Sonra tekrar F5LE getirebiliyorsun. Ama çıkmaz bir döngü 150'yi geçince kayıp olması. Çözümünü bulamadım çok da araştırdım. Yabancı bir forumda bir kişinin daha başına gelmiş. Yüksek ihtimalle senin BIOS'da da aynısını yapacak bir dene bakalım F5 le her şeyi sıfırlayınca vcore voltaj gelecek mi?
evet hocam ya geliyor fakat 150 yi geçince tekrardan kayboluyor. 150 yi geçmeden voltaj vermeyi denedim 149 da masaüstünden kontrol ettim 1.3V idi sonrasnda belki kalıcı olur diye arttırdım tekrdan kontrol ettim kaybolduğu anda voltageyi 1.2V ye yani default şekline geri çekiyor.

Evet hocam ya geliyor fakat 150'yi geçince tekrardan kayboluyor. 150'yi geçmeden voltaj vermeyi denedim 149'da masaüstünden kontrol ettim 1.3v idi sonrasnda belki kalıcı olur diye arttırdım tekrdan kontrol ettim kaybolduğu anda voltageyi 1.2v ye yani default şekline geri çekiyor.

Bende senin düşündüğün gibi düşünüp ilk voltajı ayarlayıp kaydettim. Sonrasında girip tekrar BCLK'yı artırdım voltage belki düşmez diye ama direk voltajı eski haline çekiyor. 149U geçemiyorum. Bilen anlayan biri varsa yardım edebilir mi?

Konuyu hortlatıyorum ama yapacak bir şey yok Recep abiden yardım alma zamanı geldi bir farklı markada Gigabyte H55-M-S2 anakart kullanıyorum ama bende de voltage kısmı çıkmıyor voltage dengesizliği yüzünden anı sıcaklık sıçramaları oluyor aslında bana 3.6 GHz yetiyor ama tam performansı alamıyorum 3.8 gibi değerlerde kullanmak istiyorum ama voltaj izin vermiyor.

K. Bakmayın hortlattım konuyu. Fakat bende P7H55-M LX anakart X3440 işlemci aldım coolormaster 700W PSU var Dual kit RAM 8 GB var fakat overclock da sıkıntı var. Şu an 3.3GHz'de duruyor daha arttıramıyorum. Knight Online oynuyorum oyundayken sıcaklık değerlerim Max 60 fakat oyunda oynayamıyorum. Oyundaki haline bakar mısınız oynanmıyor yaklaşık 1 saattir bıraktım oynamıyrum bekliyorum hata verecek mi diye hata vermedi 3.3GHz'de fakat az yükselttim mi hata veriyor mavi ekran veriyor. Bana yardımcı olur musunuz? oyundaki hata ve sıcaklık ve cpuz

K. Bakmayın hortlattım konuyu. Fakat bende P7H55-M LX anakart X3440 işlemci aldım coolormaster 700W PSU var Dual kit RAM 8 GB var fakat overclock da sıkıntı var. Şu an 3.3GHz'de duruyor daha arttıramıyorum. Knight Online oynuyorum oyundayken sıcaklık değerlerim Max 60 fakat oyunda oynayamıyorum. Oyundaki haline bakar mısınız oynanmıyor yaklaşık 1 saattir bıraktım oynamıyrum bekliyorum hata verecek mi diye hata vermedi 3.3GHz'de fakat az yükselttim mi hata veriyor mavi ekran veriyor. Bana yardımcı olur musunuz? oyundaki hata ve sıcaklık ve cpuz

Yüksek ihtimal silikon bozulmuş senin Aliexpress'ten yeni bir işlemci al X3470 al Turbo frekansı ile kullan 3.6'da kullanılabilir benden sana tavsiye keske 3470 alsaydım ama iş işten geçti tabii veya yeni driverlar falan da sıkıntılı olabilir eski Windows'ta daha stabil çalışıyor da olabilir.

Arkadaşlar X3440 işlemcim var, voltajsız 3.74GHz'de stabil çalıştırdım. Fakat bilgisayar hala çok serin, 55-60 derece. Bu yüzden biraz daha arttırmak istiyorum. Fakat 3.8GHz'ye aldığımda AIDA64 CPU stress testinde 5. dakikada mavi ekran veriyor. Ama işlemci hala serin, 55-60 civarlarında. Tam olarak bilgi sahibi olmadığım için biraz bakındım. Genelde bu aşamadan sonra voltaj vermek gerekiyor sanırım. Fakat anakartta VCore Voltage kısmı yok. Bir de RAM frekansını düşürmek de ek bir seçenekmiş. Onu yaptım. Fakat DRAM Timing Control kısmına dokunmadım. Tamamen Auto'da. Oraya da bir el atmak istiyorum. Ama hangi ayarı kaç yapacağım hakkında bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemin kullandığı 277W PSU Aerocool 400W PSU.

Eki Görüntüle 507618

Eki Görüntüle 507626

Eki Görüntüle 507635
selamın aleyküm. bi arkadaşımda asus p7h55-mlx anakart var ve buna xeon x3440 takınca arada açılmıyor. windows logosunda donuyor. bios güncel ama elinde bu anakarttan olup ve sorun yaşamayan varsa biosunu atabilir mi yedekleyip. mikrocodelerde bir sorun var galiba bana öyle geliyor.
selamın aleyküm. bi arkadaşımda asus p7h55-mlx anakart var ve buna xeon x3440 takınca arada açılmıyor. windows logosunda donuyor. bios güncel ama elinde bu anakarttan olup ve sorun yaşamayan varsa biosunu atabilir mi yedekleyip. mikrocodelerde bir sorun var galiba bana öyle geliyor.

Windows logosunda benimki de donuyor hocam BIOS'u stok haline getirip açıyorum sonra tekrar OC yapıyorum şu an 190x19 da stabil değerler yakaladım 3.6 da çalışıyor RAM'ler 6.0 da çalışıyor 1140 MHz gibi bir değerdi stres testinde nedense 85leri görüyorum ama oyunlarda Max 72 gördüm çoğu oyunda PUBG Lite gibi ETS 2 gibi 50 55 derecenin üstünü görmedim.
Hocam v Core da +80 de sıkıntısız çalışıyor ama +60'da sistem kilitleniyor voltaj otoda çünkü bizde ayar menüsü yok H55'lerde.

Windows logosunda benimki de donuyor hocam BIOS'u stok haline getirip açıyorum sonra tekrar OC yapıyorum şu an 190x19 da stabil değerler yakaladım 3.6 da çalışıyor RAM'ler 6.0 da çalışıyor 1140 MHz gibi bir değerdi stres testinde nedense 85leri görüyorum ama oyunlarda Max 72 gördüm çoğu oyunda PUBG Lite gibi ETS 2 gibi 50 55 derecenin üstünü görmedim.
Hocam v Core da +80 de sıkıntısız çalışıyor ama +60'da sistem kilitleniyor voltaj otoda çünkü bizde ayar menüsü yok H55'lerde.

Hangi anakartı kullanıyorsunuz. ASUS P7H55-M lx mi.

Geri
Yukarı