Asus P7H55M-LX overclock performansı nasıl?

Mauyanik

Decapat
Yakında bir bilgisayar toplayacağım fakat kafamda birkaç soru var. Sistem X3440 ile toplanacak ve 3.2 GHz gibi bir değere overclock edilecek veya max 3.5 GHz. Malum günümüzde 1156 anakart bulmak baya zor bulduysan da o anakart 200 TL altı biraz zor. Asus P7H55M-LX adlı bir anakart buldum. Sizce bu anakart ile bu değerler yapılabilir mi?
Birkaç forum okudum kimisi rahatlıkla olur diyor fakat belirli bir GHz belirtmiyor. Sizce bu anakart ile hangi değerlere kadar stabil bir şekilde çalışır?

Aslında bunu bende merak ediyorum bende bir adet buldum anakart hız aşırtma var mı yok mu onu bile bilmiyorum. Ayrıca 1333mhz ye kadar ram destekliyormuş sanırım 1600mhz ram kullanmak bu anakart için aptallık olur. Bilen birisi varsa bize yardım etse ne güzel olur :)

Bende var bu anakart şu an Xeon X3440 ile 3.5'de stabil çalışıyor voltaj vermeden voltaj vererek 3.8'e çıkabileceğini düşünüyorum fazla anlamadığım için voltaj vermiyorum.

Ekran kartınız neydi hocam bu halde besleyebiliyor mu?

Ekran kartım çok düşük yakında ya ekran kartı alacağım ya da satacağım ama testlerde 4 GHz'de RX 580i çok rahat beslediği görüldü yani RX 580 dengi ya da RX 580'den düşük kartları rahat besler sizin kartınız neydi?

Ekran kartım çok düşük yakında ya ekran kartı alacağım ya da satacağım ama testlerde 4 GHz'de RX 580i çok rahat beslediği görüldü yani RX 580 dengi ya da RX 580'den düşük kartları rahat besler sizin kartınız neydi?
ya ben daha toplamadım da yarın alacağım p7h55 x3440.
şuanki bilgisayarım eski gt 430 ekran kartı var onu takacağım idarelik 2 3 aya bende alacağım ama tam netleşmedi hangi kartı alacağım.

Ya ben daha toplamadım da yarın alacağım P7H55 X3440.
Şu anki bilgisayarım eski GT 430 ekran kartı var onu takacağım idarelik 2 3 aya bende alacağım ama tam netleşmedi hangi kartı alacağım.

M lx modeli ise overclock için 3.2'den yukarı çıkamazsınız ama diğer modellerinde M, mpro Turbo gibi modellerde 3.8 4 GHz çıkabilirsiniz işlemci gayet iyi ama anakart m lx modeliyse dikkat edin derim.

Geri
Yukarı