ASUS P7H55M-LX overclock ayarları

Denediniz mi? Bu arada eğer sistem kitleniyorsa harddiskte daha önce farklı anakart ya da parçalar takılıysa format atın arkadaşımda öyleydi format attı düzeldi.
bir adet bios bulduk onu denedik sonra ssd alıp ona format attık. şuanlık açılıyor ama nadir. şuan cpu fan hatası veriyor.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama, ben de aynı anakartı aldım şu an kargoda, X3440 işlemci ve M.200 soğutucum var. Kaliteli bir macun da kullanacağım. Sharkoon SHP650 V2 650W model bir PSU alacağım. Amacım 3.5 GHz civarı. 0406 numaralı BIOS ile bu değeri yakalayabilir miyim, siz yakalayabildiniz mi, öyle 4.1 GHz'lerde de gözüm yok. Deneyimlerinizi paylaşırsanız, özellikle dikkat etmem gerek şeyleri anlatırsanız çok çok mutlu olurum.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama, ben de aynı anakartı aldım şu an kargoda, X3440 işlemci ve M.200 soğutucum var. Kaliteli bir macun da kullanacağım. Sharkoon SHP650 V2 650W model bir PSU alacağım. Amacım 3.5 GHz civarı. 0406 numaralı BIOS ile bu değeri yakalayabilir miyim, siz yakalayabildiniz mi, öyle 4.1 GHz'lerde de gözüm yok. Deneyimlerinizi paylaşırsanız, özellikle dikkat etmem gerek şeyleri anlatırsanız çok çok mutlu olurum.

3.2GHz'den yukarısı stabil değil anakartta fabrikadan çıkışlı BIOS sorunu var voltaj verilmiyor 3.2GHz yaptığınız zaman stabil şekilde kullanabiliyorsunuz yukarısını çok denedim ama yapamadım.

O çiple çok rahat 3.8-4GHz görmeniz gerekiyor. Aynı anakart ile oldukça verimsiz i7 860 işlemciye 3.60 o.c yapabildim 1.275v ile.

Voltaj nasıl verdiniz bu anakartta voltaj sekmesi 149u geçince yok oluyor. H55M modeli değil H55M-LX modeli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu takip ederek yapmıştım zamanında, şimdi elimde 10100f sistem var hatırlayamıyorum. 3.60GHz sonuçları bu videoda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoyu takip ederek yapmıştım zamanında, şimdi elimde 10100f sistem var hatırlayamıyorum. 3.60GHz sonuçları bu videoda
Eminmisiniz M-LX anakartla yaptığınıza voltaj verilmiyor çünkü.

Arkadaşlar X3440 işlemcim var, voltajsız 3.74GHz'de stabil çalıştırdım. Fakat bilgisayar hala çok serin, 55-60 derece. Bu yüzden biraz daha arttırmak istiyorum. Fakat 3.8GHz'ye aldığımda AIDA64 CPU stress testinde 5. dakikada mavi ekran veriyor. Ama işlemci hala serin, 55-60 civarlarında. Tam olarak bilgi sahibi olmadığım için biraz bakındım. Genelde bu aşamadan sonra voltaj vermek gerekiyor sanırım. Fakat anakartta VCore Voltage kısmı yok. Bir de RAM frekansını düşürmek de ek bir seçenekmiş. Onu yaptım. Fakat DRAM Timing Control kısmına dokunmadım. Tamamen Auto'da. Oraya da bir el atmak istiyorum. Ama hangi ayarı kaç yapacağım hakkında bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemin kullandığı 277W PSU Aerocool 400W PSU.

Eki Görüntüle 507618

Eki Görüntüle 507626

Eki Görüntüle 507635
Aga 1 sene sonra cevap veriyorum, ölü konu diriltmeden sayılmayacaksa, kimse vakti zamanında "O mosfetlerin canı o kadara yetiyor" dememiş mi? :D

Geri
Yukarı