ASUS P8 Z77-V LX Mac OS Kurma

Üzülerek söylüyorum ki hiçbir değişiklik olmadı, sadece dönüp duran şey gelmedi. Daha önce kurduğum sistemi açmaya çalışıyorum o da olmadı aynı hatayı veriyor. Bilgisayar başında cinnet geçiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O, sen şimdiden böyle yaparsan... Sabırlı olmalısın. Sen "Clover'e mount efi komutunu verdiğimde bana harddisk ya da USB diye sormadı direk USB'yi açtı" demişsin. Aynı olay benim de başıma geldi. Ben Clover'ı SSD'ye kurdum. Daha sonra Clover Configrator'ü kurdum. Çalıştırdım, MOUNT EFI yaptım. USB'nin içindeki EFI klasörünü SSD'nin içindeki EFI klasörüyle değiştirdim. Ve mutlu son... :)

Windows diski takarak ssd'nin içindeki mac kurduğum kısmı biçimlendirdim. Anladım ki onunla da alakası yok.tekrar kurabilsem mac'i, deneyebilsem. Hep kalıyor beyaz ekranda tam dil seçimini soracak.sormuyor ama işte :D Ne yapmalıyım hocam?

Ah keşke geçse, geçmiyor. Sabırsız görünüyor olabilirim ama 2 gündür uğraşıyorum. Dün ne güzel olmuştu ama şimdi beyaz ekranda kalıyor.

Birisi yazacak diye de öööyle bakıyorum netbooktan.

Yazılar çıkarken arada smc errorlarından failed for key rev yazıyor 10-15 satırda. Sonra beyaz ekran geliyor. Dart dönüyor kalıyor.

Okumamışsınız:

https://www.technopat.net/sosyal/ko...us-p8z77-v-lx-mavericks-resimli-rehber.33007/

Okudum ve rehber olarak örnek almaya çalıştım fakat ilk başta daha USB bellek oluştururken dahi karışıklık çıkmaya başladı. 1 haftadır uğraşıyorum. ''fhakanb'' hocamın da yardımlarıyla epey yol katettim. Şu an en faydalı işin ilk başta BIOS'umu güncellemek olduğunu düşünüyorum. An itibariyle tekrar yükleme yapıyorum MAC OS X'i. Ayrıntıları daha da paylaşacağım.

Her şey tamam, kurulumu yaptım. USB'siz bilgisayarı başlatamıyorum. ''bootmgr eksik, yeniden başlatmak için ctrl+alt+del yapın.'' yazıyor. Ne yapmalı? Clover ile EFI klasörümü SSD içindeki EFI ile değiştirdim.

Bir de Everest EWN 999'un MAC OS için olan driverini buldum, indirdim fakat üstüne çift tıklatıyorum hiçbir yanıt gelmiyor. Dosya uzantısı dmg uzantılı ve güvenlikten
''Herhangi bir yerden indirilen uygulamalara izin ver.'' seçeneği işaretli.

Hala ve hala bilgisayarımı sadece hdd'den ya da ssd'den başlatamıyorum. Bilgisayar kendini resetliyor. Çıldırmak üzereyim artık.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı