Asus P8Z77-V LX Mac OS X Kurulumu

Anladım, ben bu detaya hiç dikkat etmemiştim.
"Hackintosh dünyasının" özellikle de ML3+ kullanan kısmı %90 bu işlemciyi kullanıyormuş. Şaşırdım bende ama durum bu. Mantığa da uygun. i7 3770K pahalı bir işlemci. Zaten Hackintosh'um mantığında "ucuz" bir Mac, yani tasarruf var. Core i5 de i7'den ucuz olduğuna göre, aynı kesime hitap ediyor sanırım. Sonuçta yığınla döküman var 3570K hakkında. (3570+para vererek aldım ikinci el olarak bir çocuktan, umarım aldığıma değdi diyebilirim.)

Akşam eve gidince senin adımlarını denemeye çalışacağım. Eğer olmazsa başka yöntemler deneyebilir miyiz? Mesela bana bir tane senin MyHackli USB bellek sen oluşturabilirsin belki, ben MyHack çalıştıramadım safe moddan çıkamadığım için. Akşam çıkmanın yöntemlerini tekrar denicem.
-v npci=0x2000 ve -v GraphicsEnabler=No npci=0x2000 denicem.

Gece foruma uğrarsın di mi?

Bende aynı anakartlı sistemime 10.9 Mavericks kurdum, yaptıklarım ve son durum şu şekilde:
* Extra klasöründen NullPowerManagement kext i sildim, i5-3570K için SSDT.aml oluşturarak EFI de uygun yere attım ve config.plist içinde ayarları yaptım. Native PowerManagement çalışıyor.
* Apple Nvidia native sürücüler ile GPU çalışıyor, fakat Luxmark skorları düşük, daha sonra çözmeye çalışacağım.
* CPU speedstep çalışıyor(x16-x38 arası) geekbench 32bit skorları 10000 civarı.
* Sleep - Wake (Uyanamaması riskine karşı otomatik sleep fonksiyonunu şimdilik kapattım)
Selam.

Şu verdiğin SSDT dosyasını indirmiştim ama nereye/nasıl/hangi programla yükleyeceğimi bulamadım. Yardımcı olur musun Diglam? Safe mod olmadan çalıştıramıyorum bir türlü.

Birde ben Mac kurulumunu UniBeast ile yaptım, Clover'lı USB ile değil. Mavericks masaüstü gelince, sonradan Clover'e geçme yöntemi yok mu artık? Bunu bilen var mı? Harddiske Chimera 2.2.1 kurmuş bulundum, kılavuzlarda öyle yazıyordu. Ama gel gör ki, usb'den değil direkt harddiskten boot etmeye kalkınca, siyah ekranda okunmayacak beyaz simgeler çıkıp 5 saniyede işlem duruyor ve hiçbir şey açılmıyor.

- - - Güncellendi - - -

Son durum :)
(Resmi küçük yapıştıramadım)
(http://www.yukleresim.com/images/2013/11/04/CagdasHackintosh.png)

CagdasHackintosh.png

Teşekkür ederim, sayende.
Uzun ve acayip detaylı bir kılavuz yazdım. Yarın gün içerisinde bitiririm. Önce Türkçe, sonra English tercüme. Herkes faydalansın.

* AMD 7xxx'de HDMI'dan ses
* Sleep

konuları hala açık. Sana 2 tane rehber mail atmıştım, deneyebildin mi, halletin mi Ram ve About kısmını?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı