Çözüldü ASUS Prime X570-P USB klavye tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sait Turan

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 8x2 GB 3200 MHz
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Geçtiğimiz hafta yeni bir işlemciye geçmemden dolayı anakartımı da güncelledim. İşlemci olarak Ryzen 5 5600X, anakart olarak ise ASUS Prime X570-P aldım. Lakin sistemi kurduktan sonra ekrana görüntü gelmesine ve BIOS'a giriş yapmamı istemesine rağmen klavye çalışmıyordu. Klavyeme elektrik gidiyor, RGB ışıkları yanıyor ama herhangi bir tepki vermiyor. Faklı klavyeler denedim hatta PS/2 uçlu klavye bile denedim lakin herhangi bir sonuca ulaşamadım. Sistemi eski anakartıma (Gigabyte B450M) kurduğumda ise hiçbir sorun ile karşılaşmadığımı gördüm. Problem sizce nedir? Anakart sıfır olduğu için BIOS güncellemesi yapmadan 5000 serisi bir işlemci takmış olmamdan kaynaklı olabilir mi? Konu hakkında bilgim gerçekten çok az yardımcı olursanız sevirim.

Çözüm
Olma ihtimali var. Elinizde daha eski nesil bir işlemci varsa bununla da deneyebilirsiniz.
Olma ihtimali var. Elinizde daha eski nesil bir işlemci varsa bununla da deneyebilirsiniz.

Çözüm
Yanlış bilgi
USB BIOS flashback diye bir olay var anakartınızda bu özellik mevcuttur RAM CPU bunları çıkartıp anakartta güç bağlantılarını yapın farklı bir PC'de anakartınızın güncel en son versiyon BIOS indirip güncellemenizi yapabilirsiniz muhtemelen sorununuz ortadan kalkacaktır YouTube videosu mevcut bahsettiğim olayın zorlanmadan yaparsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta 3000 serisi bir işlemci takarak sorunsuz çalıştırmayı başardım. BIOS güncellemesi yaptıktan sonra 5000 serisi işlemcimde de problemsiz çalıştı. Problem BIOS güncellemesiymiş, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı