Asus R9 290 Vatan'a geldi

Arkadaşlar sizce pahalı değilmi? Özel soğutuculusu kim bilir ne kadar olur. Ben o fiyata daha iyi ekran kartı alabilirim. Ayrıca benim ve çoğu kişinin beklediği f/p kıralıda olamadı kendisi bence.
Özel tasarım modellerle referans modeller arasında 400-500 tl fark olmuyor. 50-60 dolarlık bir fark oluyor. Bu da Türkiye pazarında 120-130 tl gibi bir fiyata takabül eder. Yani özel tasarımlı R9 290 modellerini 1250 tl civarı görürüz.
Buda R9 290'ı f/p kralı yapmaya yeter.

50-60 dolar fark olur mu hocam n'aptınız? Çoğu modelde 10 dolardan fazla oynamıyor. Lightning ve Matrix de öyle rakamlar görebiliriz anca.

Bence R9 290 gerçekten çok uygun. Hemde ben esas en fazla, saatlerce Battlefield 4 oynuyorum ve insanlar AMD'nin Battlefield 4'te daha çok performans vereceğini söyledi. Fiyatı hem 1000TL (Vatan Computer %30 indirim ile) küsür bu bence oldukça iyi. Oyun bilgisayarı toplayan insan en fazla bence R9 290 ama performans istenilen bir sistem ise GTX780Tİ tabi oyun bilgisayarı için milyoner veya parasını saçmak isteyen alabilir benim düşüncem. Yanlış anlamayın bütçesi olan alsın ama israf değil mi ? Daha iyi ekran kartı alırım demekte ancak daha iyi bir ekran kartı 500-600 veya 300-400 TL oynar. Buna bakılırsa ve biraz araştırırsak R9 290'ın en alınabilir ve pişman olmayacağınız bir ekran kartı. Zaten ekran kartı dediğin en fazla 6 yıl kullanılan bir bileşen. 6 yıl benim tahminim.

Başlarda güzel giderken sonlarda çok saçmalamışsın. Ve neden bu yazıyı yazma ihtiyacı duydun anlamadım. İstekler ve kullanım şekline göre değişir. Ama hiç bir ekran kartı 6 yıl dayanmaz. R9 290'da buna dahil.

Gelecek.com'dan bir ürün getirirsen 6-7 yıl dayanabilir.

Ehehehe :D Ya şöyle diyeyim. 6-7 hadi olsun 8 yıl. Yaşar mı yaşar , açar mı açar ama ne olur Full HD monitörde 800x600 'de oynarsın oyunu.. Ayrıca belki 5-10 FPS falan alırsın. En iyi örnek benim OB kart. Aldığımdan beri dayanıyor valla. Crysis Warhead 800x600 Alayı Performans'ta çoğunlukla 20 FPS görüyor. Ama yoğun grafikte tabi 5-10 arası başlıyor değişmeye ama açıyor mu açıyor :) Eğer bu hafta sonu 770'im gelirse C3 - BF4 - FC3 - GTA4 - COD Ghost yardıracağım :D

Dayanır dayanır, R9 290 4 sene götürür bence en yüksek ayarlarda, 4 sene sonra kartı bulabilirsen bir tane daha alır Crossfire yaparsın ve 2 sene daha götürür.

Haluk ağabeeeey nerdesiiin? :D

MSI R9 290 serisinde bombayı patlatacak sanırım Haluk abi, ve diğer arkadaşlar. :p

MSI AMD kartlarda hep arkaplanda kalan kartlar üretmişti ama internete sızdırılan R9 290X PCB'si çok farklı şeyler gösteriyor! Örneğin tek-GPU kartlarda bir ilk olarak 8+8+6 pin güç girişine ve 15+2 VRM'ye sahip olacak. Bu kartın hız aşırtma kapasitesini düşünemiyorum. Hele birde TriFrozr ile. :D

PCB'nin ön yüzü:
1a.jpg

PCB'nin arka yüzü:
1b.jpg

Kaynak: http://www.techpowerup.com/195272/msi-radeon-r9-290x-lightning-pcb-pictured.html

8+8+4 Ne demek abi ya.. 780Ti bile 8+4 Lightning istesin 8+8 ... Canavar gibi güç çeker bu kart :D Birde TriFrozr'un kanat yapısını daha da çok hava içeri üfleyecek biçimde ayarladılar mı abi 2x 780Ti'ye eş bedel OC yaparsın buna :D

@SypeR cümle sonlarına nokta koysan da bizde mesajını alıntı yapabilsek. :D

Benim düşüncem MSI R9 290X bioslu R9 290'lar satacaktır garanti kapsamında. İngilterede yapılıyor bu olay. AMD sağolsun iki kartıda tek farkı bios olmak üzere satıyor, ne güzel değil mi? :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı