Vatan'a AMD R9 290X geldi !!

Hoş geldi sefa geldi :) AMD'den Allah razı olsun. İsviçre den getirteceğim GTX 770 400 Frank (Yaklaşık 885TL) olan Asus GTX 770 Direct Cu II 350 Frank (Yaklaşık 775TL) düştü. Doların düşmesiyle iyice düşeceğini umuyorum. İnşallah PC toplayacağım zaman fiyatlar iyice düşer :)

Yav GTX 770le 280x e bakıyordum. 280X Ultrada GTX 770i güzel güzel geçerken Crysis 3te, Farcry 3te geçemedi. Hala kararsızım.

Karasızlığımın nedeni şu. Ben kartı yurtdışından alacağım ve orada GTX 770 350 Frank (775TL) R9 280Xte 345 Frank (Yaklaşık 760TL) ikiside aynı fakat hangisi daha iyi çözemedim. Tamam 280X tam bir fos ürünü fakat burda ikiside aynı fiyat. Tek kapışcakları mevzu performanslariperformansları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav GTX 770le 280x e bakıyordum. 280X Ultrada GTX 770i güzel güzel geçerken Crysis 3te, Farcry 3te geçemedi. Hala kararsızım.

Karasızlığımın nedeni şu. Ben kartı yurtdışından alacağım ve orada GTX 770 350 Frank (775TL) R9 280Xte 345 Frank (Yaklaşık 760TL) ikiside aynı fakat hangisi daha iyi çözemedim. Tamam 280X tam bir fos ürünü fakat burda ikiside aynı fiyat. Tek kapışcakları mevzu performanslariperformansları.
Ama Nvidia Physx desteği ile bir adım önde.

280X niye fos olacakmış ki? Daha geçen gün AMD 3 yeni oyun firmasıyla daha anlaştı bu Mantle konusunda. Eğer Mantle övdükleri gibi bir şey olursa kesinlikle NVIDIA'ya büyük fark atacak. Tabi tam bir fiyasko da olabilir. :D

AMD's Revolutionary Mantle Graphics API Adopted by Various Developers | techPowerUp

Aha da bu haber. :D

- - - Güncellendi - - -

Cloud Imperium Games, Eidos-Montréal and Oxide Games will join AMD and DICE in speaking about Mantle architecture and implementation at the AMD Developer Summit (APU 13), running Nov. 11-14 in San Jose, Calif. In addition, Oxide Games will be showing a public sneak preview of Mantle performance at the event.
11-14 Kasım arasında Mantle ile ilgili önemli şeyler öğreneceğiz. :D

280X niye fos olacakmış ki? Daha geçen gün AMD 3 yeni oyun firmasıyla daha anlaştı bu Mantle konusunda. Eğer Mantle övdükleri gibi bir şey olursa kesinlikle NVIDIA'ya büyük fark atacak. Tabi tam bir fiyasko da olabilir. :D

AMD's Revolutionary Mantle Graphics API Adopted by Various Developers | techPowerUp

Aha da bu haber. :D

- - - Güncellendi - - -

11-14 Kasım arasında Mantle ile ilgili önemli şeyler öğreneceğiz. :D

Abi rekabet iyidir iyi.. Hele bir de 1 Dolar = 1.2 TL civarı olursa valla 2000 TL'ye 780Ti + 4770K 'lı sistem dizilir benden söylemesi :D

- - - Güncellendi - - -

Sanırım gtx780ti veya özel yapım R9 290X alacağım. Daha ne çıkarsa çıksın bekleyemem.
780Ti al derim ben. https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/34606-nvidia-gtx-780ti-benchmark-results.html Testlere göre 780Ti gayet Ortalama 20 FPS öne çıkıyor.
Örnek Unigine Heaven 4.0 . (Benim 6150SE nForce 430 bu testte en düşük çözünürlük ve grafik ayarlarında 1FPS ile 0FPS arasındaydı :D Ama benchmark haritası çok güzel tasarlanmıştı o ayrı konu :) )
heaven.png

Abi rekabet iyidir iyi.. Hele bir de 1 Dolar = 1.2 TL civarı olursa valla 2000 TL'ye 780Ti + 4770K 'lı sistem dizilir benden söylemesi :D

- - - Güncellendi - - -

780Ti al derim ben. https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/34606-nvidia-gtx-780ti-benchmark-results.html Testlere göre 780Ti gayet Ortalama 20 FPS öne çıkıyor.
Örnek Unigine Heaven 4.0 . (Benim 6150SE nForce 430 bu testte en düşük çözünürlük ve grafik ayarlarında 1FPS ile 0FPS arasındaydı :D Ama benchmark haritası çok güzel tasarlanmıştı o ayrı konu :) )
heaven.png
Dolar 1.2 tl olsun bende intihar ederim :D Öyle bir şey imkansız. Hayalden öteye geçmez.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı