ASUS ROG B350 F GAMING RAM ihtiyacı

Zekeriyaa

Centipat
Benim 3200 MHz RAM'e ihtiyacım var fakat anakartın QVL listesindeki 3200 MHz liklere bakıyorum Amazon'da bile yok. Ne olur olan biri yardım etsin 3200 MHz RAM kullanan birisi çok ihtiyacım var doğru düzgün bir RAM'im yok. Sizden tek ricam ASUS ROG STRIX B350-F GAMING kullanan ve 3200 MHz RAM kullanan birisi RAM'in numarasını verebilir mi?
Diğer türlü bu gidişle RAM alamayacağım sorduğum birisi bana farklı bir QVL listesi attı onda birkaç tane alabileceğim var HX432C16PB3K2 bunun gibi lakin bu anakartın asıl sitesindeki DDR4 RAM QVL listesinde yok çok acil yardımınızı bekliyorum.

Dostum herhangi bir DDR4 3200MHz RAM satın alabilirsin. Uyumluluk problemi olacağını sanmıyorum.

Nasıl yani? Neyi kastettiğinizi anlamadım. 3200MHz kaliteli bir RAM alabilirsiniz. Uyum sıkıntısı olmayacaktır. Zaten 14 gün iade hakkınız olduğu için test edebilirsiniz.

Böyle bir şey var mı Hepsiburada'da falan deneyip iade etmek diye bir şey. Varsa yaparım. Ama ben bu alışverişi İninal'dan yapacagım iade işlemi fazla sürer bence.

Böyle bir şey var mı Hepsiburada'da falan deneyip iade etmek diye bir şey. Varsa yaparım. Ama ben bu alışverişi İninal'dan yapacagım iade işlemi fazla sürer bence.
İninal'da provizyonda kalırsa paranız uzun sürer. Tavsiyem Corsair Lpx serisi bir RAM almanız. Almadan önce versiyonları kontrol edin.

BIOS güncellemesi yapınız.

Güncellemeye alakası yok bunun BIOS zaten Full ama 3200 MHz olan tüm RAM'leri desteklemiyor anakartlar mesela internete ASUS ROG STRIX B350 F GAMING QVL yazın cıkınca da DDR4 RAM listesini indirin oradaki RAM'leri destekliyor. Mesela 3200'de calısması gerekirken 3466 yap 3466 verebilir RAM kendini zorlayıp ama diğerleri desteklemiyor ondan 3200 alırsan mavi ekran verebilir.
İninal'da provizyonda kalırsa paranız uzun sürer. Tavsiyem Corsair LPX serisi bir RAM almanız. Almadan önce versiyonları kontrol edin.

Alacağım lakin 3200 MHz RAM'i Intel destekliyordu anakart AMD sürümü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı