ASUS ROG Crosshair X670E Hero Ön İnceleme

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ASUS-ROG-Crosshair-X670E-Hero.jpg

ASUS’un yeni X670 Extreme yonga setli ROG Crosshair X670E Hero anakartı elimizde ve bu anakartın özelliklerine yakından bakıyoruz. X670E Chipset Nasıl Yenilikler Sunuyor? Buradaki en büyük yenilikleri 5 üçlemesi olarak özetleyebiliriz. Yeni AM5 işlemci soketi, DDR5 RAM ve PCI Express 5.0 desteği. Bunlara ek olarak yeni USB4 portları ve güçlü işlemci besleme yapıları dikkat çekiyor. […]

Devamı: ASUS ROG Crosshair X670E Hero Ön İnceleme
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

ASUS-ROG-Crosshair-X670E-Hero.jpg

ASUS’un yeni X670 Extreme yonga setli ROG Crosshair X670E Hero anakartı elimizde ve bu anakartın özelliklerine yakından bakıyoruz. X670E Chipset Nasıl Yenilikler Sunuyor? Buradaki en büyük yenilikleri 5 üçlemesi olarak özetleyebiliriz. Yeni AM5 işlemci soketi, DDR5 RAM ve PCI Express 5.0 desteği. Bunlara ek olarak yeni USB4 portları ve güçlü işlemci besleme yapıları dikkat çekiyor. […]

Devamı: ASUS ROG Crosshair X670E Hero Ön İnceleme
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Bu AM5'ler falan nafile, parası olan alsın, AM4 soketle kullandığım 3350G'mden memnumum, fazlası israf.

Video'da ana karttın 5600mhz DDR5 ram desteklediğini söylemişsiniz ama ürünün tanıtım sayfası aşağıda paylaştığım resimdeki mhzleri desteklediğini söylüyor. @Recep Baltaş @Ali Güngör Hocam bu anakartta 6400mhz DDR5 ramleri kullanabilir miyim? Cevabınıza göre bu ramleri almayı düşünüyorum.

GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 SILVER DDR5 6400MHz CL32

ram.jpg

Böyle PCI 5.0 GPU ve SSD dolu bir anakarta 2.5G Lan hiç yakışmamış 2.5G'yi geçtim tek port hiç yakışmamış artık anakart üreticileri ışık koy soğutma koy 2 de USB 3.2 üst model diye %50 daha pahalı sat tamam yeter diyorlar. 10G ve 2.5G/1G olmak üzere çift port şarttı şahsen yetersiz buldum.

10G portunun yongası ciddi maliyet ekliyor, şu an 2.5G standart hale geliyor üst seviyede, 10G modeli belki ProArt sürümüne koyarlar?
Şahsi görüşüm yarı fiyatı etiketten satışa çıkmış selefi x570'te dahi 2 ethernet portu varken fiyat artışının yanında port eksilmesini eleştirmemeniz beni üzdü sizden buna değinmenizi, doğru eleştiriyi yapmanızı beklerdim ethernet portu yalnızca internet erişimi için değil, bildiğiniz üzere lokal sistem yönetimi ve lokal bulut için de kullanılıyor ve bir server'a ihtiyaç duymadan yalnızca router ile yapmak için çift port gerekiyor. 2.5 Gbit port Sata SSD'lerin dahi potansiyelini kullanmaya izin vermezken Crosshair modelinde bence kesinlikle 10 Gbit port gözardı edilmeliydi, ve 2 port olmalıydı.
Halihazırda 700 dolar gibi dağ kadar fiyat etiketi varken ve 400 dolara MSI'in sattığı Pro X670-p'den çok da bi farkı yokken ben üzgünüm ama ürün olarak kutudan ibaret gördüm.

Şahsi görüşüm yarı fiyatı etiketten satışa çıkmış selefi X570'te dahi 2 Ethernet portu varken fiyat artışının yanında port eksilmesini eleştirmemeniz beni üzdü sizden buna değinmenizi, doğru eleştiriyi yapmanızı beklerdim Ethernet portu yalnızca internet erişimi için değil, bildiğiniz üzere lokal sistem yönetimi ve lokal bulut için de kullanılıyor ve bir Server'a ihtiyaç duymadan yalnızca router ile yapmak için çift port gerekiyor. 2.5 gbit port SATA SSD'lerin dahi potansiyelini kullanmaya izin vermezken Crosshair modelinde bence kesinlikle 10 gbit port göz ardı edilmeliydi, ve 2 port olmalıydı.
Halihazırda 700 dolar gibi dağ kadar fiyat etiketi varken ve 400 dolara MSI'in sattığı Pro X670-P'den çok da bir farkı yokken ben üzgünüm ama ürün olarak kutudan ibaret gördüm.

Kanka supreme FX ses ALC 4080 ses kartıda var MSI ses yongaları iyi değil. ASUS sana server için kart yapmıyor oyun odaklı performans odaklı üretiyor. Piyasaya çıkan işlemcilere göre kart üretiyor ve işlemci ısınmayacak düzeyde anakartı serin tutmayı hedefliyor adamlar senin isteğine göre dizayn yapmaz mevcut piyasaya göre piyasanın isteklerine göre yapar:D. Adamlar ne yapsın? He fiyatlar yüksek o ayrı düşer bekliyoruz düşerse X670E-E serisi alacağım bir tane Maximus serilerinden alabilirsin çıkarsa 40bin kaymeye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka supreme FX ses ALC 4080 ses kartıda var MSI ses yongaları iyi değil. ASUS sana server için kart yapmıyor oyun odaklı performans odaklı üretiyor. Piyasaya çıkan işlemcilere göre kart üretiyor ve işlemci ısınmayacak düzeyde anakartı serin tutmayı hedefliyor adamlar senin isteğine göre dizayn yapmaz mevcut piyasaya göre piyasanın isteklerine göre yapar:D. Adamlar ne yapsın? He fiyatlar yüksek o ayrı düşer bekliyoruz düşerse X670E-E serisi alacağım bir tane Maximus serilerinden alabilirsin çıkarsa 40bin kaymeye.
Okuduğunu mu anlayamıyorsun, algılayamıyor musun anlamadım durumunu ancak, anakartı sunucu olarak kullanmaktan bahsetmedim, bütün oyun dosyalarını ve arşivini nas drive'ında tutup sürekli ev içerisindeki bütün bilgisayarlardan erişip, sistem açılış süresini 4 saniyenin altında tutmayı ve sistemi dual OS'te dosyalama sistemleri karışmadan bozulmadan dosyalarını okuyabileceğini bilmiyorsun sanıyorum.
Çift ethernet 2 tane internet takalım bi onu bi onu kullanalım diye koyulan bir şey değil dostum önce konu hakkında yeterli bilgiye eriş ki böyle yanlış yorumlar yaparken komik duruma düşme.
Ayrıca Maximus serisi Crosshair serisinin doğrudan intel kanadı için geliştirilmiş ürün isimlendirmesi segment olarak aynı ürünler, sen en iyisi yorum yapmadan önce araştır istersen.

Geri
Yukarı