ASUS ROG RTX 2060 DisplayPort algılamıyor

Onur Menekşe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Surround çift monitör kullanıcısıyım. Daha önce 1050 Ti kullanıyordum ve sıkıntı yoktu. Bugün 2060'ı takıp Driver'ını kurdum ancak DisplayPort'a bağlı ikinci ekranı algılamadı bir türlü. Daha sonra fark ettim ki ekran kartı üzerinde bir HDMI bağlantısı daha var. İkinci monitörü de HDMI'a bağlayınca sorunsuz çalıştı. Benim merak ettiğim acaba benim kartımda donanımsal bir problem mi var yoksa yazılımla hallolan bir şey mi? Şu an için problem yok ama iki DisplayPort'un da çalışmayıp HDMI'ların çalışması daha çok yazılımsal gibi geldi bana.

Şöyle ki birinci monitörümü hdmi to hdmi olarak, ikinci monitörümü ise displayport to hdmi olarak kullanıyorum. Bunun sebebi dp to dp kablomun temassızlık yapması sonucu rafa kaldırmış olmam.. Yani ekran kartından bir hdmi bir dp kablosu çıkıyor ve ikisi de hdmi olarak monitörlere giriyor.

Şöyle ki birinci monitörümü hdmi to hdmi olarak, ikinci monitörümü ise displayport to hdmi olarak kullanıyorum. Bunun sebebi dp to dp kablomun temassızlık yapması sonucu rafa kaldırmış olmam.. Yani ekran kartından bir hdmi bir dp kablosu çıkıyor ve ikisi de hdmi olarak monitörlere giriyor.

Meraba bende rtx 2060 kart aldim asus marka uzerinde 1 adet displayport çıkışı var bendede 1 ucu displayport diğer ucuda hdml kablo var displayport ucunu ekran kartina HDMi ucunu da monitörümun arkasina takiyorum ama görüntü alamıyorum
Ama her iki ucuda displayport olan kablo takınca görüntü alabiliyorum lütfen bana biri yardimci olabilirmi kaç gündür bununla uğraşıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı