ASUS ROG STRIX 1200G Aura vs 1000G Aura

Tiger1

Hectopat

Arada çok az fiyat farkı var aslında mantıklı olan 1200 watt olanı almak fakat nedense 1200'lük olan hakkında hiç kullanıcı yorumu ve video bulamadım. 1000'lik olanı tavsiye ediyorlar genelde. İkisi de aynı PSU değil mi arkadaşlar? Bir de 1200'lük olanın Amazon yorumlarında bir kişinin yorumu ürküttü beni. Adamın dediğine göre ciddi düzeyde bobin sesi geliyormuş. Siz bu 2 PSU hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangisini önerirsiniz?

Ürkecek bir şey yok, CW şikayeti model fark etmeksizin başınıza gelebiliyor. Sisteme bir zararı yok zaten.

1200G ile 1000G arasından 1000G daha üstün bir model, hatta top kalitede direkt ama ne kadar kaliteli olursa olsun 1000W bir modele 10800 TL vermek, direkt kazıklanmaktır. Ben de kazıklanmanızı istemiyorum.

Ürkecek bir şey yok, CW şikayeti model fark etmeksizin başınıza gelebiliyor. Sisteme bir zararı yok zaten.

1200G ile 1000G arasından 1000G daha üstün bir model, hatta top kalitede direkt ama ne kadar kaliteli olursa olsun 1000W bir modele 10800 TL vermek, direkt kazıklanmaktır. Ben de kazıklanmanızı istemiyorum.
Hocam ikisi de aynı model değil mi nasıl 1000 olanı top seviye oluyor onu anlamadım. Fiyat olarak söylediğiniz de doğru aslında fakat rog sistem dizdiğim için bunu almak istedim. Uzun süre sistemi değiştirmeyeceğim için kaliteli parçalar seçiyorum. Yanlış mı yapıyorum ? Siz ne önerirsiniz ?

Uzun süre sistemi değiştirmeyeceğim için kaliteli parçalar seçiyorum. Yanlış mı yapıyorum ?

Sadece isim için, fazladan para vermek pek de doğru bir yaklaşım değil ki ROG Aura ile kıyasladığinızda aynı seviyedeki DeepCool PX1200G veya NZXT C1200 modelleri 8500 TL civarında, ya da 12000 TL'ye Corsair HX1500i var. Bunlardan da öte FSP Hydro G Pro 1000W şu anda Vatan'da 6550 TL;

Sadece isim için, fazladan para vermek pek de doğru bir yaklaşım değil ki ROG Aura ile kıyasladığinızda aynı seviyedeki DeepCool PX1200G veya NZXT C1200 modelleri 8500 TL civarında, ya da 12000 TL'ye Corsair HX1500i var. Bunlardan da öte FSP Hydro G Pro 1000W şu anda Vatan'da 6550 TL;

Hocam aslında sadece ismi için değil. Rog serisi üst seviye kaliteli bir seri olduğu için almak istiyorum. Yani evet haklısın belki bu parayı vermek israftır veya aptallıktır. Ama benim tek derdim uzun vadede sıkıntı çekmemek. Sistemimi yükselttikten sonra uzunca bir süre bunu kullanacam çünkü. Geçen sene bilgisayar topladığımda ekran kartını gigabyte firmasından almıştım teknopattaki insanların önerisi üzerine. 6 ay sonra mosfeti yandı. 2. örnek vereyim. Anakartı msi'dan B serisi bir anakart aldım yine insanların önerisi üzerine ve daha garantisi bitmeden ram slotu arıza yaptı. Hani bunun gibi şeyleri yaşamaktan korkuyorum artık. Travma oldu bende. Ha bu demek değildir ki ROG alıp da kesinlikle sıkıntı yaşamıcam. Bunda da olabilir fakat ROG serisinde kullanılan bileşenlerin kaliteli olduğunu ve sıkıntı yaşama ihtimalimin minimuma ineceğini düşünüyorum. Sizce haksız mıyım ?

@Tiger1 elektronik ürünler ne kadar kaliteli de olsa, arıza ya da hatalı üretim olma ihtimali her zaman söz konusu. PSU konusunda da misal ROG Strix Aura (platform bilgisini bulamadım @Oreki biliyor olabilir) ile PX-G aynı firma tarafından ki piyasadaki çoğu üst seviye üniteyi yine bu firma (CWT) üretiyor. Burada da bu modellerin geniş inceleme ve testlerine bakıp, ona göre uygun fiyatlı olanı seçmek hem olası kotü ihtimalleri azaltmak, hem de tasarruf açısından daha iyi bir yol gibi duruyor.

@Andar Han iç yapı elemanları ben CSZ'yim diyor, PCB layout'u ben CSZ değilim diyor. Karışık bir durum. RMx serisi gibi CSZ'yi aşırı customize etmiş olabilirler bilemiyorum.

1000W olarak alabileceğiniz en iyi modellerden birisi bu ama aynısını 1200W modeli için söylemek mümkün değil. O kadar para verecek olsam şunu alırdım:

En iyi 1200W modellerden bir tanesi. İlk üçe girer. Düşündüğünüz ROG'dan da daha iyi.

Geri
Yukarı