ASUS ROG STRIX 2060 Gaming OC ile mining yapmak

mertlev

Hectopat
Merhaba öncelikle, sırf denemek için yapmayı düşünüyorum öyle aylarca mining yapmak değil amacım 7/24 1 ay falan deneyeceğim.
Bu işlemin ekran kartına dişe dokunur bir zararı olur mu?
Ethereum madenciliği için claymore ve Binance pool düşünüyorum daha iyileri var mı?
Ve kartın kazım değeri 27 gözüküyor karta ne gibi ayarlar yapmalıyım? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum teşekkür ederim iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ile mining ayrı şeyler. Ekran kartı yorulur sadece kullanım ömrü kısalır.
Hocam o kadar yıpratmıyor. Teknolojik aletleri anlık sıcaklık değişimler yorar. Sabit sıcaklık veriyorsa sıkıntı yok.
RTX 2060/GTX1660 için ZCoin daha çok kazandırır diyorlardı, 6GB VRAM'den dolayı. ETH'yi 8GB VRAM'le kazıyorlar genelde. Ben de çok iyi bilmiyorum.
Bunun için ayrı konu açacağım sanırım... Teşekkür ederim yine de hocam.

Şimdi zcoin mi kasmalıyım bu 27 kazım değerini artırmak için nasıl ayar yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi rica etsem teşekkürler.
Arkadaşlar Memory clock 1000 ve üstüne çıkınca ekran kararıyor ve mining uygulaması hata veriyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir bazı videolarda 90W la çalıştırıyorlar kartı benimki 700mv olmasına rağmen 100W ın altına düşmüyor ayrıca bellekler Micron ne yapmalıyım bilgili birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı