ASUS ROG STRIX 3080 OC vs Gigabyte Aorus 3080 Xtreme

Çok teşekkürler. Ben de kendım montajlayacagım. Becerebılırsem ılk olacak vıdeo ızleye ızleye.^^
Ne demek, inanın zor değil. Sadece parçaları montajlarken bilmiyorsanız bir 1 2 dakika verin kendinize mantığını anlayın sonra montajlayın. Çok basit. Gerisi kablolama zaten. 😂

Ekran kartları benim için ikiye ayrılır. Aorus😍 ve diğerleri.
Cıdden çok güzel görünüyor. O led ekrana baya düştüm.
Gigabyte artık soğutma olarak kıyaslanamaz ancak teknik olarak kıyaslanabilir çünkü kendini aşmış ve kanıtlamış bir firma ekran kartı olarak o yüzden karar size ait garanti olsun derseniz ASUS alın.
Sogutma olarak kıyaslanamaz derken hangısı daha ıyı?

Parça kalitesi ve teknik kalite derken? Biraz zayıf veya çok iddalı olmuş. Çünkü parça kalitesini ne siz ne de başka biri test etmeden bilebilmesi mümkün değil. Teknik kalite derken ise Gigabyte'ın asusdan daha önce kurulduğunu ve anakart sektöründe yani PCB modelleme, işleme sektöründe öncü olduğunu düşünürsek sanırım teknik anlamda da asusdan geri kalacağını hiç sanmıyorum. Eğer bizim bilmediğimiz teknik birşeyler var ise bize de açıklama yaparsanız, bizde anlamış oluruz bence.

Son düzenleme:
Parça kalitesi ve teknik kalite derken? Biraz zayıf veya çok iddalı olmuş. Çünkü parça kalitesini ne siz ne de başka biri test etmeden bilebilmesi mümkün değil. Teknik kalite derken ise Gigabyte'ın ASUS'dan daha önce kurulduğunu ve anakart sektöründe yani PCB modelleme, işleme sektöründe öncü olduğunu düşünürsek sanırım teknik anlamda da ASUS'dan geri kalacağını hiç sanmıyorum. Eğer bizim bilmediğimiz teknik bir şeyler var ise bize de açıklama yaparsanız, bizde anlamış oluruz bence.

ASUS 3 yıl garanti veriyor. Teknik açıdan ROG STRIX neredeyse hiç sorun çıkarmayan bir ürün. Gigabyte anakart olarak en çok sorun çıkaran ürünlerden, anakart alınacaksa MSI ve ASUS'tan şaşmamalı. Kimseyi zorlamıyorum yaşadığım, gözlemlediğim ve edindiğim bilgiler dolayısıyla Gigabyte alsaydım sadece ekran kartına bakardım ya da yüksek bütçeli anakartlarına.

Asus Strix 3080 Coil Whine Issue yazıp youtubeda izleyebilir forumlarda araştırabilirsiniz.
Hoş 2080Ti Oc Editionlarında bolca vardı..
( Rog Strix )
Özellikle şu GTA yorumu çok komikti.
Xtreme Auros modelinde her şeyi kenara koyun kozmetik ve lcd display de dahil buna. Kartta ki soğutma ve fan sisteminde ölü nokta yok , bunlara ek olarak fan tasarımı çok bağımsız pençe tasarımı mevcut. Asus insanlarda hep bir marka albenisi bıraktı bu çok normal ama kusura bakmayın 3080 Asus Strix olmamış.

Şimdi buraya AZ-SUS soğutması çok şyi abiii yeaağğgh diyen ergenler basmadan şuraya not bırakayım

Stok haliyle fanlar %85 de çalışıyor.
Asus’un bu şekilde döndüğü sıcaklık değerini ;

MSI GAMING X TRIO % 60 da sağlıyor.
ve tabi ki Gigabyte Auros seriside :)

Asus’u 4 nala koşturur gibi fan devirlerini %85 arasında çalıştırıp fanlarınız ömrünü garanti bitince elinize alırsınız bu dönme hızıyla ancak 2-3 sene çıkartır zaten.
İnsanlar sıcaklığa kitlenmiş , arkadaş zahmet olacak bir bak fan rpm kaç , % kaçta çalışıyor ,

Körü körünede sırf marka ASUS diye paramı veremem hoş vermedimde.

Asus alacaksam gider Kasalarını alırım ne bileyim bi ihtimal mainboard alırım.
Kesinlikle 3080 serisi almam.

Cw sorunu bol bol yaratan bir kart alıp kafayı o cızırtıyla yemektense giderim Xtreme ya da Master Auros alırım.

Dipnot : Xtreme 3080 Auros aldım.
Bye bye AZ-SUS..

Son düzenleme:
Asus Strix 3080 Coil Whine Issue yazıp youtubeda izleyebilir forumlarda araştırabilirsiniz.
( Rog Strix )
Xtreme Auros modelinde her şeyi kenara koyun kozmetik ve lcd display de dahil buna. Kartta ki soğutma ve fan sisteminde ölü nokta yok , bunlara ek olarak fan tasarımı çok bağımsız pençe tasarımı mevcut. Asus insanlarda hep bir marka albenisi bıraktı bu çok normal ama kusura bakmayın 3080 Asus Strix olmamış.

Şimdi buraya AZ-SUS soğutması çok şyi abiii yeaağğgh diyen ergenler basmadan şuraya not bırakayım

Asus’u 4 nala koşturur gibi fan devirlerini %85 arasında çalıştırıp fanlarınız ömrünü garanti bitince elinize alırsınız bu dönme hızıyla ancak 2-3 sene çıkartır zaten.
İnsanlar sıcaklığa kitlenmiş , arkadaş zahmet olacak bir bak fan rpm kaç , % kaçta çalışıyor ,

Cw sorunu bol bol yaratan bir kart alıp kafayı o cızırtıyla yemektense giderim Xtreme ya da Master Auros alırım.

Bye bye AZ-SUS..
Xtreme 3080'i nereden aldınız bulamıyorum da bir türlü. Yardımcı olabilir misiniz?

( Rog Strix )

Bye bye AZ-SUS..
Kartınızda CW sorunu yaşadınız mı? Açtığım konudaki videolara izleyebilir misiniz bu tarz ses geliyor mu?

Geri
Yukarı