ASUS ROG STRIX B550-F GAMING vs MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi

Arkadaşlar ASUS'u aldım. Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim :)
Not: Konu kapatılabilir.

Hocam merhabalar. Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın fakat aynı model anakartı ben de alacağım, indirim kovalıyorum. Önerir misiniz acaba? Var mı herhangi bir sıkıntınız vs. teşekkürler.

Kartı aldığımdan beri her gün uzun süreler kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Öncelikle belirtmek isterim bu anakart bayağı bir sağlam(fiziksel olarak). İşlemcinin soğutucusunu takarken sıkıntı yaşadım. Biraz fazla bastırdım ve anakart bağayı bir büküldü ancak ona rağmen çıt sesi bile gelmedi :). BIOS arayüzü gayet düzenli ve kullanışlı. RAM hızları fan hızları kolay bir şekilde ayarlanabiliyor. ARGB ve RGB girişleri bana yeterli geldi. Gayet güzel kullanıyorum. Bluetooth ve Wi-Fi'sini de denedim. İkisi de yeteri kadar hızlı çalışıyor. Özellikle Wi-Fi evin her yerinden çekiyor :). Ses çipi nomal ses de herhangi bir bozukluk veya cızırtı asla gelmiyor. 7.1 özelliğini henüz deneyemedim.
Sonuç olarak öneririm. Ama ben daha ucuza ve 250 TL geri ödeme fırsatını yakalayarak almıştım bunu da belirteyim.

Kartı aldığımdan beri her gün uzun süreler kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Öncelikle belirtmek isterim bu anakart bayağı bir sağlam(fiziksel olarak). İşlemcinin soğutucusunu takarken sıkıntı yaşadım. Biraz fazla bastırdım ve anakart bağayı bir büküldü ancak ona rağmen çıt sesi bile gelmedi :). BIOS arayüzü gayet düzenli ve kullanışlı. RAM hızları fan hızları kolay bir şekilde ayarlanabiliyor. ARGB ve RGB girişleri bana yeterli geldi. Gayet güzel kullanıyorum. Bluetooth ve Wi-Fi'sini de denedim. İkisi de yeteri kadar hızlı çalışıyor. Özellikle Wi-Fi evin her yerinden çekiyor :). Ses çipi nomal ses de herhangi bir bozukluk veya cızırtı asla gelmiyor. 7.1 özelliğini henüz deneyemedim.
Sonuç olarak öneririm. Ama ben daha ucuza ve 250 TL geri ödeme fırsatını yakalayarak almıştım bunu da belirteyim.
Detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. 🙏 Hava sirkülasayonu probleminden ötürü Mini Tower kasadan Full Tower kasaya geçtim bugün. Hazır kasa da değiştirmişken direkt olarak B550'ye ATX olarak geçeyim diyorum ve anakartı gerçekten çok beğendim. Şimdi sizin yorumunuzla da kararım kesinleşti. :) Şu an en uygun fiyat 1.935₺ olarak Amazon'da. Biraz daha indirim kovalayıp bu ay içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. 🙏 hava sirkülasayonu probleminden ötürü mini Tower kasadan Full Tower kasaya geçtim bugün. Hazır kasa da değiştirmişken direkt olarak B550'ye ATX olarak geçeyim diyorum ve anakartı gerçekten çok beğendim. Şimdi sizin yorumunuzla da kararım kesinleşti. :) şu an en uygun fiyat 1.935₺ olarak Amazon'da. Biraz daha indirip kovalayıp bu ay içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.

Rica ederim ne demek. Bilgi paylaşmak için var :)

Yeni konular

Geri
Yukarı