ASUS ROG STRIX B650E-F anakart alt segment mi üst segment mi?

SpaydiÇakması

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, ASUS ROG STRIX B650E-F anakart alacağım fakat aklımda bir soru var bu anakart üst segment bir anakart mı?
Cevaplarsanız sevinirim :)
Eğer üst segment değilse, ASUS ROG bir anakart önerir misiniz?

Ve bir anakartın üst segment olduğunu nasıl anlarız? İsminin başındaki harflerden falan mı? Eğer öyleyse harflerin hepsini açıklayabilecek bir arkadaş var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta-Düşük Segment. Ayrıca AM5 asus anakartlarda bellek sorunları var Gene Haricinde.
ben alana kadar düzelir onlar ya

B serisi icin kismen ancak X chipset olmadigi icin B chipsetin getirdigi sinirlamalar mevcut tabi. O fiyatlarda X670 TUF var ona da bakabilirsiniz.
en üst segment hangisi oluyo? X mi Z mi pek anlamamda bir yardımcı olur musun :(

ben alana kadar düzelir onlar ya

en üst segment hangisi oluyo? X mi Z mi pek anlamamda bir yardımcı olur musun :(

AMD icin X670 serisi en tepe chipsettir. Butceni 10-11K'ya cikarabiliyorsan Rog Strix X670E-F gibi
kaliteli modeller mevcut. ROG istedigin icin bunu dedim tabi yoksa Gigabyte X670E AORUS MASTER gibi cok iyi modeller de var.

AMD icin X670 serisi en tepe chipsettir. Butceni 10-11K'ya cikarabiliyorsan Rog Strix X670E-F gibi
kaliteli modeller mevcut. ROG istedigin icin bunu dedim tabi yoksa Gigabyte X670E AORUS MASTER gibi cok iyi modeller de var.
çok teşekkürler dostum aklımdaki soruyu çözdün. şimdi bir şey sorucam AMD için en baba olan X670E-E mi yani en iyisi hangisi? Bir çok harf var tireden sonraki gelen harfte...

çok teşekkürler dostum aklımdaki soruyu çözdün. şimdi bir şey sorucam AMD için en baba olan X670E-E mi yani en iyisi hangisi? Bir çok harf var tireden sonraki gelen harfte...

X670E genelde tepe klasmandir ama bu degil ki her E olan en iyisi. Mesela Gigabyte X670 Aorus Elite, Asus X670E-Pro modelinden daha iyi bir anakarttir. Sadece siniflardan gitmek yanilgiya dusurebilir. Orada anakartin modeline de bakmak lazim. Yoksa X670 modellerinden iyi olan B650 modelleri de vardir ama artik 8K uzerine cikiyorsan B650 yerine X670 chipset bakmak daha mantikli olacaktir.

Geri
Yukarı