Çözüldü ASUS ROG STRIX B650E-F anakart BIOS'u güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RotRot

Kilopat
Daha fazla  
Bugün ASUS ROG STRIX B650E-F anakartına Ryzen 5 7600X işlemci takıp çalıştırdım. Ekrana görüntü gelmeyince BIOS'tan şüphelendim. BIOS flashback özelliği var sürücüyü kurdum. MacOS'de sürününğn içinde gelen Rename.exe çalışmıyor. Kullanın kılavuzunda; ASUS.CAP veya SB650EF.CAP olarak değiştirebileceğimi söylüyor. USB belleğim FAT32 ikisini de denedim ama flashback ışığı hiç sönmüyor yarım saat 40 dk dır bekliyorum. Rename.exe olmazsa olmaz mı veya başka bir yolu olabilir mi?
Güncelleme: ASUS.CAP yapınca sürücünün ismini ışık düz yanarak bekliyor, SB650EF.CAP yapınca yanıp sönüyor ve 3-4 dk sonra komple sönüyor.

Sistemim:
ASUS ROG STRIX B650E-F
Ryzen 5 7600X.
RTX 3070 Ti.
Kingston Fury Beast 2x16 4800MHz DDR5 RAM.
650W PSU.

Sorun RAM de imiş. 1 modülü çıkarttım ve boot etti BIOS da güncellenmiş. Teşekkür ederim

Son düzenleme:
Çözüm
Hepsini tek tek denedim. İkisi de sorunsuz çalışıyor anlamadığım nokta A2-B2 slotlarına takmıştım ve açılmamıştı. Bugün deneme yanılma yaparken açıldı ve herhangi bir sorun da gözükmüyor şimdilik çok ilginç.
Hepsini tek tek denedim. İkisi de sorunsuz çalışıyor anlamadığım nokta A2-B2 slotlarına takmıştım ve açılmamıştı. Bugün deneme yanılma yaparken açıldı ve herhangi bir sorun da gözükmüyor şimdilik çok ilginç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı